Veselé pohádky

Koupit za 99 Kč Cena včetně DPH

Délka: 42 min
Interpret: Jiří Sovák
Vydavatel: Multisonic
Vydáno: 2019
Typ souboru: MP3
Velikost: 39 MB

Audiokniha Veselé pohádky obsahuje čtyři pohádkové příběhy autora Emila Šalouna v mistrovském vyprávění herce Jiřího Sováka.

Jak to dopadlo, když se zlý drak rozhodne sníst princeznu se dozvíme v první pohádce. Druhá pohádka je o princezně, která se chtěla vdávat a vybrala si syna hodináře. Král, protože nesouhlasil, vyhlásil soutěž o ruku princezny a my uslyšíme, jak se hodinářskému klukovi povedlo soutěž vyhrát. Třetí pohádka je o čertovi, který přišel za mlynářem a chtěl ve mlýně umlít síru a čertovské koření. V poslední pohádce se bednář setká se stříbrným králem a ten mu vyplní jeho přání.

EMIL ŠALOUN
Působil v několika hudebních skupinách a orchestrech jako zpěvák, kytarista, autor hudby a textů, psal Večerníčky pro rozhlas, později pro Českou televizi. V roce 1980 emigroval do Německa, kde žije dodnes. Pracuje jako hudební producent, dramaturg a spisovatel píšící hlavně pohádky pro děti.

JIŘÍ SOVÁK
Jiří Sovák je jednou z nezapomenutelných osobností české herecké scény. Hrál ve Vinohradském i Národním divadle. Později v divadle i ve filmu uplatnil své komediální nadání. Mohli jsme se s ním setka mimo jiné ve filmu Dařbuján a Pandrhola, Marečku, podejte mi pero, Světáci a v seriálech Chalupáři, Arabela nebo Létající Čestmír.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma