Obálka audioknihy Zimná zmrzlináreň

Interpret: Helena Krajčiová
Vydavatel: Fond na podporu umenia, Wisteria Books
Vydáno: 2022

Keď si pani Mráziková splní svoj dávny sen a v dome na námestí otvorí Zimnú zmrzlináreň, mnohí si ťukajú na čelo. Zmrzlina v zime? To je nezmysel! Po čase sa ukáže, že to vôbec nie je zlý nápad. Vďaka Zimnej zmrzlinárni totiž postupne spozná nových priateľov. Pán Dunaj, Miška, Šimon a Peťo čoskoro pochopia, že kopček zmrzliny a ľudskosti dokáže ulahodiť najmä tým, ktorí pre svoju inakosť hľadajú porozumenie len veľmi ťažko. Poď aj ty spolu s nimi zistiť, že aj keď niekto nezapadá do priemeru, môže si nájsť vynikajúcich priateľov.

ZUZANA LÍŠKOVÁ
Píše detské hry a príbehy. Môžete ich počuť v rozhlase, vidieť v televízii a prečítať si ich v detskom časopise Bublina. Je autorkou troch rozprávkových kníh: Ako sa Ela naučila vidieť neviditeľné (2018), Zimná zmrzlináreň (2021) a O2H tohto leta (2022). Vo všetkých sa vrátila do miest svojho detstva, na Liptov. Príbehy, postavy a svety už netvorí len pre dievčatko v sebe, ale najmä pre svoje a všetky ostatné deti, ktoré neprestávajú žasnúť a objavovať.

Neskrátenú verziu knihy s láskou číta Helena Krajčiová. Po štúdiu herectva na VŠMU sa stala členkou Slovenského národného divadla, neskôr účinkovala v Divadle L+S, RND, na Novej scéne. Účinkuje v divácky úspešných televíznych seriáloch a v dabingu. Jej prvou filmovou úlohou bola postava Márie vo filme Pokoj v duši, za ktorú získala cenu Slnko v sieti. Má dve deti a žije v Bratislave.

nahrávka a mix BMT studio 2022
autor: © Zuzana Líšková 2021
interpret: Ⓟ Helena Krajčiová 2022
zvuk © Tereza Králiková/Miroslav Králik 2022
hudba © mr_B_Music_Studio 2022
réžia © Barbora Kardošová 2022
ilustrácie © Mária Kralovič 2021
dizajn obálky © Martina Figusch Rozinajová 2021
grafická úprava © Ryc Trable 2022
Vyrobila WISTERIA BOOKS s.r.o. Bratislava Ⓟ 2022 © 2022
Vydanie audioknihy z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Audiokniha Zimná zmrzlináreň, autorka Zuzana Líšková, čte Helena Krajčiová.