Renouškovy povídky

Koupit za 199 Kč Cena včetně DPH

Délka: 2 h 37 min
Interpret: Miloslav Mejzlík
Vydavatel: Needles Audiobooks
Vydáno: 2015
Typ souboru: MP3
Velikost: 148 MB

Milé děti!
V hlavním městě francouzské republiky v Paříži, žije malý hošík, a to jsem já. Říkají mi Renoušek. Jsem časem hodný, časem nezbeda jako vy a všecky malé děti. Jsem také hodně zvídavý. Pořad se tatínka na něco vyptávám. Tak třeba se ho zeptám: “Tati, proč my nemáme křídel jako ptáci? Tati, proč nemají hadi nožičky jako jiná zvířata? Tati, proč má slon takový veliký nos?” A tatínek, aby mi mohl dát odpovědi na mé otázky, vymýšlí si všelijaké povídky a pohádky.
Tu je máte.

Renouškovy povídky vznikly z rozhovorů mezi Léopoldem Chauveau a synem Renouškem, který veden dětskou zvídavostí klade různé všetečné otázky. Tatínek mu na ně odpovídá lehce groteskními, místy absurdními podobenstvími a bajkami, které speciálně pro svého syna vymýšlí. Prochází různými žánry: Od ztřeštěné bajky, při níž se dozvíme, jak přišel had o nohy, přes naivisticko-existenciální cestu chlapce a medvěda, kteří bádají po tom, zda-li je člověk schopen pobrat všechnu moudrost světa, až po hororovou zkazku o stromu, který jedl malé děti. Renouškovy povídky, skoro sto let staré dílo, dodnes uhranou svou originalitou a magickým prolínáním světa zvířat a světa lidí.

Znovuobjevený literární skvost určený nejen dětskému posluchači ležérně ilustruje hudební doprovod studia Needles, obohacený o živé nástroje jako ukulele, viola, těremin, polivoks a preset A38.

Léopold Chauveau (1870 - 1940)
Autor literární předlohy, francouzský lékař, spisovatel, malíř, sochař a ilustrátor dětských knih.
Své příběhy a bajky vymýšlel původně ve volném čase pro své syny. Po 1. světové válce zanechal své profese lékaře a začal se plně věnovat uměleckým profesím. Ilustruje řadu dětských knih a vydává své povídky a bajky pro děti. Mezi nimi jsou i Renouškovy povídky, které se díky korespondenci s českým překladatelem, historikem a učitelem Karlem Kallábem dočkaly v roce 1934 českého překladu.

Miloslav Mejzlík
Roli tatínka malého Renouška ztvárnil Miloslav Mejzlík, který je uznávaným hercem a dabérem. Působil v řadě divadel jako např.: Divadlo Komedie, Národní divadlo Praha, Divadlo Na zábradlí aj. Z filmové a televizní tvorby se dostal do povědomí rolemi v pohádce Princezna ze mlejna, v seriálech Četnické humoresky nebo Rodinná pouta. Na poli dabingu svůj hlas propůjčil např. plukovníkovi Jacku O‘ Neilovi v seriálu Hvězdná brána nebo Asianovi v Letopisech Narnie.

Zdeněk Polák
Roli malého Renouška obsadil talentovaný herec a kavárník Zdeněk Polák. Po studiích na JAMU se věnuje herectví. V současnosti spolupracuje s divadlem D’Epog.

--

Needles
hudba a zvuková režie
audiobooks.needles.cz

Zvukové studio zabývající se filmovou hudbou, zvukovou produkcí a alternativními projekty.
V roce 2014 vydalo ve spolupráci s vydavatelstvím Tympanum audioknihu Solaris, která získala ocenění Audiokniha roku v kategorii zvuk a hudba a hudební cenu Vinyla v kategorii Počin roku. Audiokniha Renouškovy povídky je debutem z edičního plánu nově založeného vydavatelství Needles Audiobooks.

Renouškovy povídky - audiokniha obsahuje bajky a povídání pro děti, jejichž autorem je Léopold Chauveau. Účinkuje Miloslav Mejzlík a Zdeněk Polák.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma