Obálka audioknihy Kdy – Věda a umění dokonalého načasování

Interpret: Jiří Schwarz
Vydavatel: Progres Guru
Vydáno: 2019

Příruček o tom, jak dělat různé věci, je tolik, že si vyžádaly vlastní kategorii jak na to. Tuto audioknihu můžete vnímat jako zcela nový žánr: kdy na to.
Tohle je audiokniha o načasování. Všichni víme, že s načasováním všechno stojí a padá. Potíž je v tom, že toho moc nevíme o načasování samotném. Život nám přináší nekonečný proud rozhodnutí o tom, „kdy“ – kdy změnit kariéru, sdělit špatnou zprávu, naplánovat kurz, jít na lékařský zákrok, ukončit manželství, jít si zaběhat, naplno se ponořit do nějakého projektu nebo vztahu. Bez správného načasování to nemůže dopadnout ideálně.

Doposud jsme vhodné načasování považovali za intuitivní umění nebo dílo šťastné náhody. Daniel Pink vám ukáže, že načasování je ve skutečnosti věda a ovládnout ji může každý z nás. Analyzoval více než 700 výzkumů (sociální psychologie, chronobiologie, endokrinologie, antropologie, anesteziologie a ekonomie) a sestavil praktického rádce, abychom mohli pracovat trochu chytřeji a žít trochu lépe.

Manuál krotitele času
Audiokniha probírá spoustu teorie a doslechnete se v ní o řadě vědeckých studií. Jak ale můžeme tyto poznatky využít ke zlepšení své výkonnosti, posílení zdraví a prohloubení spokojenosti?
Pink vydestiloval z těchto přelomových výzkumů a pozoruhodných příběhů knihu plnou praktických rad. Každou kapitolu uzavírá částí, kterou nazval Manuál krotitele času: kolekce nástrojů, cvičení a tipů, které vám pomohou uvést nabyté poznatky do praxe. S chytrým přístupem tak dostanete z každého dne mnohem víc.

V audioknize se dozvíte:
• co vědci zjistili o denním rytmu
• jak si vytvořit správný režim dne a být tak mnohem efektivnější
• proč bychom nikdy neměli dělat důležitá rozhodnutí odpoledne
• jak plně využít své energetické vrcholy i propady
• zda je lepší začínat dobrou nebo špatnou zprávou
• v jaké části pracovní doby k vám bude úředník či obchodní partner nejvstřícnější
• proč jít na vyšetření k lékaři dopoledne
• proč existuje krize středního věku a jak ji lépe zvládnout
• kdy jít během dne sportovat, pokud chcete zhubnout
• kolikátý v řadě jít na pracovní pohovor
• jak najít impulz k novému startu, pokud jste v nějakém projektu nezačali ideálně
• kdy se učit a kdy skládat testy
• jak si naplánovat čas na odpoledního šlofíka

Audiokniha Kdy s podtitulem Věda a umění dokonalého načasování je určená všem, kdo chtějí dělat správné věci ve správný čas. Autor Daniel H. Pink. Čte Jiří Schwarz.