Obálka audioknihy A ZALÉVEJ KYTKY! aneb Příběh uprchlíka

Interpret: Pavel Batěk
Vydavatel: Tebenas
Vydáno: 2020

Příběh statečné matky dvou dětí, kterou komunistický režim donutil k riskantní cestě za svobodou. Chtěla svému synovi splnit přání vystudovat architekturu, což bylo v tehdejším Československu s rodinným kádrovým profilem vyloučené. Dva roky příprav bez možnosti svěření se komukoli z rodiny či kamarádce. Promýšlení i toho nejmenšího detailu. Několikrát změna plánu. Na cestu pár konzerv lančmítu. Průběh útěku za hranice, první zkušenosti z rakouského lágru i vysněné stěhováni do New Yorku popisují deníkové záznamy tehdy sedmnáctiletého chlapce.

Jiří Boudník - Narodil se v Plzni. Jako sedmnáctiletý emigroval s matkou a sestrou do USA. Vystudoval architekturu na univerzitě Cooper Union v New Yorku. 11. září 2001 pracoval jako projekční inženýr na stavbě budovy Federálního soudu vedle Brooklynského mostu. Ihned po útocích se začal podílet na záchranářských pracích v prostoru Ground Zero. Svými 3D modely trosek WTC významně přispěl k záchraně mnoha lidských životů a zásadně usnadnil odstraňování následků teroristického útoku. Vše popsal v oceňované knize Věže, příběh 11. září.

Audiokniha A ZALÉVEJ KYTKY! aneb Příběh uprchlíka. Autor Jiří Boudník, čte Pavel Batěk a Simona Postlerová.