Obálka audioknihy Divadlo Járy Cimrmana - Dobytí severního pólu

Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2011
Série: Divadlo Járy Cimrmana

Cimrman se ve své době věnoval tzv. živým obrazům a jednoho dne byl požádán, aby sestavil živý obraz „Češi na Severním pólu“. Aby získal inspiraci tak se do nejsevernějšího místa světa vypravil a po návratu do Čech o této výpravě napsal divadelní hru. Česká výprava měla od začátku plno problému. Místo psů vzali sice silného ale duševně zaostalého Varla Frištenského. Hned po vystoupení z vlaku v Rusku zjistili, že ve vlaku zapomněli míč. Když jim došlo jídlo, byli nuceni, sníst psy. I tak severní točnu ale dobyli ještě dva dny před výpravou Američana Edwina Pearyho. Stateční Čechové se však ke svému činu po návratu nepřiznali, protože věděli, že by sláva připadla nenáviděnému Rakousku.

Dobytí severního pólu - další nahrávky ze slavné ságy děl Divadla Járy Cimrmana, jehož hlavními autory jsou Zdeněk Svěrák a Ladislav Smoljak. Na audioknize zazní nejen hlasy autorů, ale i mnohých dalších.

Série Divadlo Járy Cimrmana