Obálka audioknihy Divadlo Járy Cimrmana - Záskok

Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2011
Série: Divadlo Járy Cimrmana

K mnoha smolným stránkám Cimrmanova života patřila i chudoba. V jeho divadelní kočující společnosti Lipany se projevila mimo jiné velkou fluktuací herců. Pokud šlo o odchod domluvený domluvený s dostatečným předstihem, dala se situace zvládnout. Došlo-li k němu s křikem a prásknutím dveřmi a často jen pár hodin před představením, prožil soubor i jeho principál horké chvíle.
Takové zkušenosti stojí v pozadí hry Záskok. Milovníkům díla tohoto zneuznaného Čecha se dostává do rukou svědectví z této oblasti mistrova života, v níž se nejvíc naplnil jeho osud - z divadla.

Obsah:
1. Cimrman - principál kočující herecké společnosti - seminář
2. Záskok - Mistr přijíždí (předehra)
3. Záskok - Vlasta (hra)

Záskok - další nahrávky ze slavné ságy děl Divadla Járy Cimrmana, jehož hlavními autory jsou Zdeněk Svěrák a Ladislav Smoljak. Na audioknize zazní nejen hlasy autorů, ale i mnohých dalších.

Série Divadlo Járy Cimrmana