Obálka audioknihy Doskočiště Protektorát 2

Vydavatel: Tebenas
Vydáno: 2022
Série: Doskočiště Protektorát díl 2

Druhý díl úspěšného titulu z roku 2018 přináší zvukové portréty 58 parašutistů z londýnských výsadků za II. světové války. Tentokrát z období 1943-1945. Mapuje jejich životy před válkou, cestu do exilu i odvážný návrat do okupované vlasti, včetně mnohdy tragických konců.

Letošní kulaté výročí atentátu na říšského protektora je důvodem k ohlédnutí za osudy statečných odbojářů, jejichž exilový výcvik byl zaměřen právě na plnění nestandardních a nebezpečných úkolů. Jména parašutistů, jejich život skončil v kostele v pražské Resslově ulici jsou dobře známa. Ale na území protektorátu bylo vysazeno kolem stovky odvážných vojáků...

Odkud pocházeli, kudy vedla jejich cesta do Anglie a jaká stopa po nich zůstala po návratu do rodné vlasti ? Na tyto otázky odpovídá druhý díl Doskočiště protektorát.

Audiokniha Doskočiště Protektorát 2 popisuje životní osudy 58 parašutistů z londýnských výsadků za II. světové války. Autorka Jitka Neradová, čtou Simona Postlerová a Martin Zahálka.

Série Doskočiště Protektorát

Obálka audioknihy Doskočiště Protektorát