Obálka audioknihy Trujkunt III: Čtverka

Vydáno: 2022
Série: Trujkunt díl 3

POČET SPOLEČNÍKŮ FIRMY MUSÍ BÝT LICHÝ, ALE TŘI JE MOC

Major Saran, elitní vyšetřovatel ostravské mordparty se léčí z kocoviny, zlomeného srdce, a k tomu všemu dokáže přijít na kloub sérii vražd.

Třetí díl detektivní trilogie odehrávající se v nejvýchodnějším cípu naší země. Čtverka je mimo jiné i zkratka pro Čtvrtou základní školu s atletickými třídami. Major Saran opět vede vyšetřo-vání na území Trujkuntu - trojmezí Česka, Polska a Slovenska. Jedná se o oblast Jablunkovska a Třinecka, jejímž srdcem jsou Třinecké železárny, zvané werk. Tady pracuje značná část oby-vatel silně religiózního kraje, dodnes poznamenaného rozdělením Těšínska po první světové válce. Žijí zde potomci mladých mužů, kteří kdysi museli narukovat do wehrmachtu. Neko-rektně psaný text bez příkras vás vtáhne do děje a nepustí, dokud charismatický major nevyře-ší všechny vraždy.

PETR SAGITARIUS
Petr Sagitarius (1966) je Čech s polskými kořeny, spisovatel a bývalý starosta Jablunkova. Stejně jako jeden z hrdinů jeho detektivních příběhů pracoval v redakci týdeníku Třinecký hutník, odkud jej propustili za nepřizpůsobivost. Rozsáhlejší žánrovou tvorbu začal trénovat psaním krátkých článků pro svůj blog Jablečno. V roce 2017 se pustil do první detektivky a začal psát kriminální triptych pod souhrnným názvem Trujkunt.

Nahrávka vznikla podle knihy Petra Sagitaria Trujkunt (povídka Čtverka), vydané nakladatelstvím Argo v roce 2020. Text copyright © Petr Sagitarius, 2020. Čte Zbigniew Kalina. Hudba Jakub König. Režie, zvuk Jan Koukal. Vyrobilo studio Soundguru. Design titulního písma Šimon Marek. Úprava obalu Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2022.

Audiokniha Trujkunt III: Čtverka – třetí příběh z akční detektivní trilogie od autora Petra Sagitariuse. Čte Zbigniew Kalina.

Série Trujkunt

Obálka audioknihy Trujkunt I: Dwur