Trujkunt II: Kruhy

Délka: 6 h 6 min
Interpret: Zbigniew Kalina
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2022
Série: Trujkunt díl 2
Typ souboru: MP3
Velikost: 344 MB

Tajemé kruhy v obilí, piktogram v jehož středu je nalezena mrtvola a vedle ní knoflík od brucli-ku, vesty gorolského kroje. Je to jen náhoda?

Druhý díl detektivní trilogie odehrávající se v nejvýchodnějším cípu naší země. Trujkunt je autorův název pro trojmezí Česka, Polska a Slovenska. Jedná se o oblast, jejímž srdcem jsou Třinecké železárny, zvané werk. Tady pracuje značná část obyvatel silně religiózního kraje, dodnes poznamenaného rozdělením Těšínska po první světové válce. Žijí tu potomci mladých mužů, kteří kdysi museli narukovat do wehrmachtu. Zdejší lidé ctí a udržují staleté gorolské tradice. Vyšetřování vede major ostravské kriminálky Roman Saran, stejně svérázný jako kraj, kde žije. Nekorektně psaný text bez příkras vás vtáhne do děje a nepustí, dokud charismatický Saran nerozluští záhadnou vraždu.

PETR SAGITARIUS
Čech s polskými kořeny, spisovatel a bývalý starosta Jablunkova. Stejně jako jeden z hrdinů jeho detektivních příběhů pracoval v redakci týdeníku Třinecký hutník, odkud jej propustili za nepřizpůsobivost. Rozsáhlejší žánrovou tvorbu začal trénovat psaním krátkých článků pro svůj blog Jablečno. V roce 2017 se pustil do první detektivky a začal psát kriminální triptych pod souhrnným názvem Trujkunt, po kterém následovaly další dva svazky detektivních příběhů. Žije se svou ženou a dvěma dcerami v Jablunkově.

Nahrávka vznikla podle knihy Petra Sagitaria Trujkunt (povídka Kruhy), vydané nakladatelstvím Argo v roce 2020. Text copyright © Petr Sagitarius, 2020. Čte Zbigniew Kalina. Hudba Jakub König. Režie, zvuk Jan Koukal. Vyrobilo studio Soundguru. Design titulního písma Šimon Marek. Úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2022.

Audiokniha Trujkunt II: Kruhy – druhý příběh z akční detektivní trilogie od autora Petra Sagitariuse. Čte Zbigniew Kalina.

více

Série Trujkunt

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma