Co se do vás vejde

Kamil Pešťák

Délka: 10 h 17 min
Interpret: Martin Stránský
Vydavatel: Tebenas
Vydáno: 2023
Série: Když se kruh uzavřel díl 3
Typ souboru: MP3
Velikost: 580 MB

Špionážní tetralogie Když se kruh uzavřel plzeňského spisovatele a muzikanta Kamila Pešťáka vzbudila velký zájem už svým prvním, stejnojmenným dílem. Zvuková verze vyšla v roce 2020 a ihned po vydání okupovala nejvyšší příčky prodejních hitparád. Následující rok přinesl druhé pokračování A nad tím vším je slunce, ve kterém se do popředí dostala jedna z vedlejších postav první části. Profesor alias Profa se v něm vydává po stopách záhadné události, která zasáhla jeho rodinu.

V této třetí části už dojde k prozrazení skutečné identity Profesora. Dvě časové roviny nás posunou do období obou světových válek a 60.let minulého století. Na zasněžené frontě v Dolomitech dojde koncem roku 1916 k obrovské tragédii. Ta způsobí osudové setkání české zdravotní sestra a rakouského důstojníka. Následuje strhující příběh dvou bratrů na opačných stranách válečných barikád. Jejich činy zasáhnou i mnoha letech do života nejmladšího člena rodiny.

Audioknihu načetl opět Martin Stránský. Na titulní straně obalu je použita fotografie od českého horolezce Bohumila Svatoše. Zachycuje skalní věž Kobyla v Českém ráji, která hraje ve třetím díle této pozoruhodné série velmi podstatnou roli.

KAMIL PEŠŤÁK
Český spisovatel a písničkář. Žije střídavě na Šumavě a v Plzni. Aktivní cyklista, golfista a v nedávné minulosti průkopník freeride lyžování. Autor dobrodružných knih na pomezí thrilleru a špionážního románu. Příběhy se většinou odehrávají v uměleckém prostředí a umístěním děje připomínají cestopis. Poznávacím znamením jeho děl je dobře načasovaná pointa a napětí až do poslední stránky. Jeho první román Když se kruh uzavřel vyšel v roce 2015. Na něj volně navázal v roce 2018 hned dvojicí románů A nad tím vším je slunce a Co se do vás vejde. O rok později vydal dobrodružný thriller ze současnosti Následuj mne o prorůstání českého politického a podnikatelského prostředí.

MARTIN STRÁNSKÝ
Český herec a dabér. Jihlavský rodák začínal na scéně místního Horáckého divadla. Po absolvování Damu je od roku 1993 členem Divadla J. K. Tyla v Plzni. Jako host působil v Národním divadle Brno a v pražském Divadle pod Palmovkou. Ve filmu zaujal rolí terapeuta v thrilleru Pravidla lži (2006) nebo dvojrolí kováře a vládce pekel v pohádce Peklo s princeznou (2009). Na televizní obrazovce se objevil v desítkách filmů a seriálů. Svůj hlas propůjčil řadě zahraničních filmových hvězd. Za dabing seriálu Dr. House obdržel v roce 2011 Cenu Františka Filipovského. Je vyhledávaným interpretem audioknih, především s detektivní tématikou.

Audiokniha Co se do vás vejde, autor Kamil Pešťák, čte Martin Stránský.

více

Série Když se kruh uzavřel

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky