Obálka audioknihy Co se do vás vejde

Vydavatel: Tebenas
Vydáno: 2023
Série: Když se kruh uzavřel díl 3

Špionážní tetralogie Když se kruh uzavřel plzeňského spisovatele a muzikanta Kamila Pešťáka vzbudila velký zájem už svým prvním, stejnojmenným dílem. Zvuková verze vyšla v roce 2020 a ihned po vydání okupovala nejvyšší příčky prodejních hitparád. Následující rok přinesl druhé pokračování A nad tím vším je slunce, ve kterém se do popředí dostala jedna z vedlejších postav první části. Profesor alias Profa se v něm vydává po stopách záhadné události, která zasáhla jeho rodinu.

V této třetí části už dojde k prozrazení skutečné identity Profesora. Dvě časové roviny nás posunou do období obou světových válek a 60.let minulého století. Na zasněžené frontě v Dolomitech dojde koncem roku 1916 k obrovské tragédii. Ta způsobí osudové setkání české zdravotní sestra a rakouského důstojníka. Následuje strhující příběh dvou bratrů na opačných stranách válečných barikád. Jejich činy zasáhnou i mnoha letech do života nejmladšího člena rodiny.

Audioknihu načetl opět Martin Stránský. Na titulní straně obalu je použita fotografie od českého horolezce Bohumila Svatoše. Zachycuje skalní věž Kobyla v Českém ráji, která hraje ve třetím díle této pozoruhodné série velmi podstatnou roli.

KAMIL PEŠŤÁK
Český spisovatel a písničkář. Žije střídavě na Šumavě a v Plzni. Aktivní cyklista, golfista a v nedávné minulosti průkopník freeride lyžování. Autor dobrodružných knih na pomezí thrilleru a špionážního románu. Příběhy se většinou odehrávají v uměleckém prostředí a umístěním děje připomínají cestopis. Poznávacím znamením jeho děl je dobře načasovaná pointa a napětí až do poslední stránky. Jeho první román Když se kruh uzavřel vyšel v roce 2015. Na něj volně navázal v roce 2018 hned dvojicí románů A nad tím vším je slunce a Co se do vás vejde. O rok později vydal dobrodružný thriller ze současnosti Následuj mne o prorůstání českého politického a podnikatelského prostředí.

MARTIN STRÁNSKÝ
Český herec a dabér. Jihlavský rodák začínal na scéně místního Horáckého divadla. Po absolvování Damu je od roku 1993 členem Divadla J. K. Tyla v Plzni. Jako host působil v Národním divadle Brno a v pražském Divadle pod Palmovkou. Ve filmu zaujal rolí terapeuta v thrilleru Pravidla lži (2006) nebo dvojrolí kováře a vládce pekel v pohádce Peklo s princeznou (2009). Na televizní obrazovce se objevil v desítkách filmů a seriálů. Svůj hlas propůjčil řadě zahraničních filmových hvězd. Za dabing seriálu Dr. House obdržel v roce 2011 Cenu Františka Filipovského. Je vyhledávaným interpretem audioknih, především s detektivní tématikou.

Audiokniha Co se do vás vejde, autor Kamil Pešťák, čte Martin Stránský.

Série Když se kruh uzavřel

Obálka audioknihy Když se kruh uzavřel
Když se kruh uzavřel
Obálka audioknihy A nad tím vším je slunce