Obálka audioknihy Andělé s vlčím cejchem

Andělé s vlčím cejchem

Robert Rytina

Interpret: Miroslav Táborský
Vydavatel: Tebenas
Vydáno: 2023

Portréty dvanácti hudebních osobností, jejichž životy ovlivnila tragická éra budování Třetí říše. Někdo se na ní podílel dobrovolně, jiný ze strachu o sebe a své blízké, další byl víceméně přinucen. Jak se ve své době zachovali Herbert von Karajan, Franz Lehár, Carl Orff, Richard Strauss a další? A jak by se v době poprav a koncentračních táborů zachoval kdokoli z nás? Faktografické dílo, plné historických objevů a dosud nepublikovaných informací načetli Miroslav Táborský a Martin Zahálka, hudbu složil Alexander Goldscheider, který je zároveň autorem a interpretem předmluvy.

Hudebním bonusem nahrávky je světová premiéra skladby Matěje Kroupy (1976) Alma Osud (natočil Alma Ansámbl), věnované vynikající houslistce 30.let minulého století, Almě Rosé (1906-1944), zavražděné v Osvětimi.

Audiokniha Andělé s vlčím cejchem, autor Robert Rytina, čtou Miroslav Táborský, Martin Zahálka a Alexander Goldscheider.