Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Hadí doupě

Hadí doupě

Agatha Christie

Délka: 6 h 16 min
Interpret: Jiří Suchý z Tábora
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2018
Typ souboru: MP3
Velikost: 353 MB

Jedna rozvětvená rodina, jeden zvláštní dům a mnoho nebezpečných tajemství...

Příběh nepřivádí na scénu ani slavnou slečnu Marplovou, ani bystrého ješitu Hercula Poirota. Ve velkém, poněkud bizarním domě na předměstí Londýna žije rozvětvená rodina řeckého přistěhovalce Aristida Leonidese. Když bohatý starý pán náhle zemře, vše nasvědčuje tomu, že byl úkladně zabit a pachatele je nutno hledat mezi rodinnými příslušníky. Ovšem motivů vraždy může být tolik, kolik má sídlo obyvatel. O ruku milionářovy vnučky Sofie se uchází Karel, syn kriminalisty ze Scotland Yardu. Coby host a detektiv-amatér v jedné osobě začíná luštit nebezpečnou hádanku. Z rodinného sídla možná nezůstane kámen na kameni...

AGATHA CHRISTIE
Autorčina první kniha vznikla na základě sázky se sestrou, která zpochybňovala její spisovatelské vlohy. Během své téměř šedesátileté literární kariéry napsala na 80 románů a povídkových knih, úspěšná byla též jako autorka divadelních her a pod pseudonymem vydávala romantické romány. Její hra Past na myši je vůbec nejdéle hranou inscenací na světě, v roce 2012, kdy slavila 60 let od londýnské premiéry, měla za sebou již 25 000 představení. Agatha Christie vytvořila nezapomenutelné postavy detektivů, vedle nejznámějšího Hercule Poirota například slečnu Marplovou, tajemného pana Quina nebo úředníka na penzi Parkera Pynea. Tympanum vydalo na patnáct jejích detektivních románů a povídek v podání předních interpretů.

JIŘÍ SUCHÝ Z TÁBORA
Narodil se v Táboře, na DAMU se dostal ze třetího ročníku gymnázia a následující rok tak studoval dvě školy zároveň. Herecky jej zásadně ovlivnila jeho profesorka Jaroslava Adamová. Ještě na škole spoluzaložil autorský Cabaret Calembour,. Po absolutoriu získal angažmá v Moravském divadle Olomouc a poté přešel do Jihočeského divadla v Českých Budějovicích. Od roku 2016 je členem Činohry Národního divadla. Vedle herectví se příležitostné věnuje scenáristice pro televizi a dramatické tvorbě. S Ladislavem Karpianem napsal divadelní hru Duende, která se uváděla v Divadle Na Zábradlí. Jeho hra Řečiště získala v Cenách Alfréda Radoka Zvláštní cenu Českého rozhlasu a byla natočena s Danielou Kolářovou v hlavní roli. Dvakrát získal nominaci v anketě Neviditelný herec.

Nahrávka vznikla podle románu Agathy Christie Hadí doupě vydaného nakladatelstvím Euromedia Group, k. s. – Knižní klub v roce 2017. | Crooked House © 1966 Agatha Christie Limited. All rights reserved. AGATHA CHRISTIE and the Agatha Christie Signature are registered trademarks of Agatha Christie Limited in the UK and/or elsewhere. All rights reserved. | Z anglického originálu Crooked House, vydaného nakladatelstvím Fontana Books v Londýne roku 1966 přeložil Karel Voleský. | Translation entitled Hadí doupě © 2017 Agatha Christie Limited. All rights reserved. | Režie, hudební režie, zvuk, střih, mastering Pavel Kadlec. Hudba Michaela Kadlecová. Design obalu Jan Pospíšil. | Vydalo vydavatelství Tympanum, s. r. o., v říjnu 2018.

Audiokniha Hadí doupě je příběh, který Agatha Christie označila za jednu ze svých nejoblíbenějších detektivek. Čte Jiří Suchý z Tábora.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma