Obálka audioknihy Anděl smrti

Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2022
Série: Hříšní lidé království českého

Proč zmizel zeman Smil z Tubože? Oldřich z Chlumu znovu pátrá v tajemných lesích Kokořínska.

Na počátku je zmizení zemana Smila z Tubože. Tím to ale zdaleka nekončí. Jaký smysl má erb s harpyjí, kde se nachází Čertova rokle a proč se zjevuje anděl smrti?

S Oldřichem z Chlumu, panošem Otou a Divišem se ocitneme na Bezdězu a v jeho okolí. Neprostupné lesy a skalní strže, které se táhnou od Housky ke Kokořínu, skrývají mnohá tajemství. Pohanství jako by z této pochmurné krajiny nikdy neodešlo, je-li sem přidělen kněz, pak pouze za trest. Jednoho dne se z lesa nevrátí zeman Smil z Tubože. Zdá se, že jde o banální záležitost, nikdo o tom nechce mluvit. Kdyby neměl povinnosti zemana, na Bezdězu by se to snad ani nedozvěděli. Nepochopitelné události se však začnou vršit. Jaký smysl má erb s harpyjí, kde se nachází Čertova rokle a proč se zjevuje anděl smrti?

VLASTIMIL VONDRUŠKA
Český historik, publicista a spisovatel, autor mnoha historických detektivních příběhů. Dosud publikoval více než čtyřicet historických románů. Patří k nejprodávanějším českým autorům a jeho knihy jsou mezi návštěvníky českých veřejných knihoven nejoblíbenější. Za své dílo byl oceněn Zlatou stuhou IBBY, cenou knihovníků SUK a získal sedm cen čtenářů nakladatelství MOBA. Kromě literatury patří mezi jeho zájmy horolezectví, cestování, štípání dřeva, fotografování a pes.

MARTIN ZAHÁLKA
Český herec a dabér. Po studiu činoherního herectví na pražské DAMU byl v angažmá ve Státním divadle v Brně a následně v Divadle J. K. Tyla v Plzni. Působí v Divadle na Vinohradech. Ztvárnil mnoho rolí v televizních inscenacích, seriálech i filmech (Anděl Páně, Obsluhoval jsem anglického krále, Zdivočelá země nebo Četnické humoresky). Jako zkušený dabér propůjčil svůj hlas například hercům Dwaynovi Johnsonovi, Forestu Whitakerovi nebo Deanovi Norrisovi.

Nahrávka vznikla podle knihy Vlastimila Vondrušky Anděl smrti: Hříšní lidé Království českého, vydané nakladatelstvím MOBA v roce 2022. Text copyright © Vlastimil Vondruška, 2022. Čte Martin Zahálka. Režie, zvuk Nikolaj Ivaskiv. Hudba Pavel Hlaváček. Technická redakce Marie Typovská. Vyrobilo studio Soundguru. Design obálky a úprava pro CD Jan Mottl. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2022

Anděl smrti - audiokniha obsahuje příběh z detektivního cyklu Hříšní lidé Království českého. Autor Vlastimil Vondruška. Čte Martin Zahálka.

Série Hříšní lidé království českého

Obálka audioknihy Králův dluh
Králův dluh
Obálka audioknihy Zdislava a ztracená relikvie