Obálka audioknihy Návrat mistra

Vydavatel: Audiotéka, MOBA
Vydáno: 2022
Série: Platnéř díl 3

Pán Milána Gian Galeazzo Visconti usiluje o vévodskou korunku, kterou mu však může udělit jenom Václav IV., král český a římský. A tak se Lukáš, vážený platnéřský mistr, musí vydat do dalekých Čech, do rodné Prahy, aby pro svého pána onu vytouženou korunku získal. Cesta je to dramatická a Lukáš se nejednou ocitne na hranici života a smrti. Naštěstí je mu v patách tajný strážce Sergio, bez něhož by měl Lukáš mnohem menší šanci na přežití. A to ještě netuší, že i v Praze na něj čekají stíny minulosti...

Dokáže se vypořádat s intrikami pražské šlechty? A odolá pokušení vrátit se k manželce a malému synkovi dřív, než splní stanovený úkol?

FRANTIŠEK NIEDL
František Niedl se narodil v Českých Budějovicích a vystudoval SPŠ elektrotechnickou. Prošel profesemi elektromontér, obsluha vodní elektrárny, obsluha rozvodny, byl učitelem v autoškole a byl majitelem cestovní kanceláře. Má rád přírodu, motorky, koně, jachtink, literaturu a historii. Kromě románů píše i povídky, které se objevují v přílohách deníků, nebo jsou vysílány v rozhlase a také vychází knižně.

MATOUŠ RUML
Herectví poprvé Matouše Rumla oslovilo už jako malého, v Dětském divadelním studiu. Na scéně začal vystupovat v dětských rolích po boku uznávaných herců. Dnes patří mezi členy souboru Městského divadla v Mladé Boleslavi a hostuje v pražském Divadle Na prádle i ve Švandově divadle. Ztvárnil také několik televizních postav, například ve filmu Princezna a písař nebo v populárním seriálu Comeback. Za své hudebně dramatické umění získal Cenu Zuzany Navarové a Cenu Thálie pro mladého činoherce.

Audiokniha Návrat mistra, autor František Niedl, čte Matouš Ruml. Mistr zvuku Jan Kacian, režie Jakub Tabery.

Série Platnéř

Obálka audioknihy Platnéř