Obálka audioknihy Zabudnutá rieka

Interpret: Anna Pochybová
Vydavatel: Branko Mateja
Vydáno: 2021

Henry zišiel dolu k vode. Bolo mu zima. Stál na brehu a obzeral sa všetkými smermi, no malú Etelku nikde nevidel. Po dlhých rokoch je to prvýkrát, čo k nemu neprišla. Bola ešte tma a zmocňoval sa ho dusivý pocit, že ju už nikdy neuvidí. Niečo sa muselo stať?! Prepadal strachu a zachvátili ho výčitky, že nepomohol opustenému dieťaťu. Temnota duše je niekedy horšia ako temnota okolo nás. Opustenosť malého dieťaťa a jeho vystrašené očká dusia Henryho po celé roky. No bol bezmocný a vôbec nevedel, ako má Etelke pomôcť. Až nadišiel deň, keď osud priviedol skoro ráno Henryho na breh rieky. Pri rieke sa s Etelkou často stretávali odo dňa tragédie. Ale tentoraz sa muselo niečo stať, keďže malá Etelka neprišla a nechytila Henryho za ruku tak, ako to bolo vždy predtým. Smutný príbeh poviedky je odrazom nekonečného utrpenia a samoty malej Etelky, ale takisto Henryho, ktorý sa nikdy nevyrovnal so svojím osudom. Dej príbehu sa odohráva na brehu nemenovanej rieky, kde dlhé roky žije malé sedemročné dievčatko menom Etelka. Niekto ju bude musieť zachrániť pred jej utrpením a samotou!

BRANDON MCYNTIRE (pseudonym)
Vyštudoval ako poslednú školu pomaturitnú nadstavbu TIS v Michalovciach. Predtým absolvolal strednú školu na Cirkevnej škole sv. Cyrila a Metoda v Michalovciach. Sklon k písaniu mal už na základnej škole aj napriek tomu, že sám seba označil ako priemerného až slabého žiaka. Poviedka OSTROV 2289 je jedna z tých, ktoré začal písať asi v siedmom ročníku na základnej škole. Po nájdení asi desiatich strán tejto poviedky medzi starými papiermi sa rozhodol dokončiť tento zaujimavý príbeh. Dokončil ho tohto roku a následne bol vydaný ako poviedka. Autor je sympatizant Ezoteriky a pseudovedy. Poviedku V MESTE LOIST napísal na základe snov. Údajne si zapisuje sny a po dlhej dobe v nich hľadá súvislosti. To je pre bežného čitateľa nepredstaviteľná a nemožná záležitosť. Je to údajne len základná technika na nahliadnutia do iných sfér - vízie budúcnosti. Nedá sa odhliadnuť od reality, že autor je v tejto sfére celkovo zorientovaný. Na úkor toho zlé jazyky vytvárajú stále nové alternatívy okolo jeho osoby. Autor všetky tieto útoky odmieta. Ako sa vyjadril v jednom rozhovore „Vždy ma zaujimali veci medzi nebom a zemou, ale nie okultizmus!"

Část nahrávky může být ve snížené kvalitě.

Audiokniha Zabudnutá rieka obsahuje povídku od autora Brandona McYntirea. Čte Anna Pochybová a Mirka Nečedová.