Obálka audioknihy Medvídek Paddington

Interpret: Tomáš Juřička
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2014

Medvídek Paddington je pro anglické děti asi něco jako pro české Milerův Krteček. Neobyčejně půvabné a vtipné vyprávění o osiřelém medvědu z nejtemnějšího Peru, kterého se ujmou v Londýně manželé Fouskovi, nenechá nikoho chladným. Kam totiž přijde tento zdánlivě obyčejný chlupáč, začnou se dít neobyčejné věci...

Michael Bond (1926)
Britský spisovatel, kterého proslavila série dětských knih o Medvídku Paddingtonovi. První z nich spatřila světlo světa v roce 1958, kdy pracoval jako kameraman televize BBC, o deset let později se začal psaní věnovat na plný úvazek. Knížek s Paddingtonovými příběhy se dosud prodalo na 35 milionů výtisků ve více než čtyřiceti jazycích. Medvídek dal své jméno popovým skupinám, koňským dostihům, divadelním hrám i televizním seriálům. V roce 1997 obdržel Michael Bond britskou cenu OBE za dětskou literaturu. V roce 2007 obdržel čestný doktorát na univerzitě v Readingu. Medvídek sám má bronzovou sochu na Paddingtonském nádraží, po němž je pojmenován, a blízko nějž žije jeho autor.

Tomáš Juřička (1960)
Český herec a dabér vystudoval Státní konzervatoř v Praze. Po ukončení studií byl v letech 1981–1994 členem souboru Divadla Jiřího Wolkera v Praze. Na televizních obrazovkách vystoupil v několika seriálech, mimo jiné Malý pitaval z velkého města, Dynastie Nováků, Rodáci, Pojišťovna štěstí nebo Sanitka, kde ztvárnil postavu Jaroslava Jandery. Jeho stěžejní doménou se však stal dabing. Podílel se na desítkách filmů a seriálů, včetně seriálu Star Trek. V roce 2010 obdržel za své výkony v dabingu Cenu Františka Filipovského.

Medvídek Paddington - audiokniha obsahuje vtipné vyprávění o dobrodružství medvědího sirotka v Londýně. Autor Michael Bond. Vypráví Tomáš Juřička.