Obálka audioknihy Pískací kornoutek

Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2022

LEGENDÁRNÍ POHÁDKY PRO NEJMENŠÍ LIDIČKY

Nejmilovanější dětská kniha plná pohádek a bajek pro nejmenší děti, které vás pobaví a zahřejí na duši. Dozvíte se, jak se polekali dva malí kňourci, jak malý lvíček nechtěl spát, že slepička je chytrák, proč hledá medvěd po lese ozvěnu a jak se může stát, že se z hada stane mašinka. A věděli jste, že beran může být menší než beránek, rybička může být povídavá, želvička zvě-davá, že sluníčko je vlastně beruška, zajíček obr a oslík ani trochu není oslík? Takové a mnohé další veselé příběhy najdete v milé, vtipné i poetické knížce plné zvířátek a zábavných příhod, které se nikdy neomrzí.

JIŘÍ KAHOUN
Jiří Kahoun (1942 – 2017) byl český spisovatel, autor desítek knih pro děti. Vystudoval umě-lecké zpracování kovů a dlouho se věnoval kreslení. Na poli dětské literatury debutoval až ve dvaačtyřiceti letech knížkou Pískací kornoutek a večerníčkem Příhody včelích medvídků, který vyšel také knižně. Mezi jeho nejznámější knížky patří také Zvířátka z Malinové paseky či Ze zahrádky do zahrádky. Pro starší čtenáře napsal knihy Školník Kulda je jednička nebo Moucha roku. V roce 2013 obdržel Zlatou stuhu za celoživotní dílo.

PAVEL ZEDNÍČEK
Český herec, moderátor, bavič a dabér. Studoval herectví na brněnské JAMU a působil v řadě divadel, nyní působí v divadle Kalich. Proslavil se například rolí v seriálu Chobotnice z II. pa-tra či Sanitka a ve filmech Holka na zabití nebo Lotrando a Zubejda. Nejnověji jej můžeme sledovat například v seriálech Einstein - případy nesnesitelného génia nebo Četníci z Luhačo-vic. Svůj hlas propůjčil mimo jiné i večerníčku Příběhy včelích medvídků podle předlohy od Jiřího Kahouna.

Nahrávka vznikla podle knihy Jiřího Kahouna Pískací kornoutek, vydané nakladatelstvím Albatros Media a. s. 2013. Text copyright © Jiří Kahoun, 1984. Čte Pavel Zedníček. Režie, zvuk Vojtěch Machálek. Hudba Jan Šikl. Vyrobilo studio Soundguru. Ilustrace © Miloslav Jágr. Úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2022.

Audiokniha Pískací kornoutek obsahuje pohádky Jiřího Kahouna. Čte Pavel Zedníček.