Alenka a Krakonoš

Koupit za 99 Kč Cena včetně DPH

Délka: 1 h 11 min
Interpret: Naďa Konvalinková
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2020
Typ souboru: MP3
Velikost: 67 MB

Audiokniha Alenka a Krakonoš obsahuje pohádkový příběh od autorky Danky Šárkové. Čte Naďa Konvalinková.

Alenka a její nerozlučná psí kamarádka jako horské zachránkyně!

Malou Alenku už delší čas trápí kašel. Čím dříve se stmívá a blíží se zima, tím je to s ní horší. Maminka se proto rozhodne holčičku i s jejím pejskem Sisinkou poslat za babičkou na zdravý vzduch do nejvyšších českých hor Krkonoš. V roubence na samotě bydlí kromě babičky dvě namyšlené kočky Máša a Dáša a velký pes Karel. Jenže kočka Dáša je nejenom protivná, ale taky neposlušná. Kdoví jak by to s ní dopadlo, kdyby nebylo mocného ochránce hor Krakonoše a ostatních obětavých zvířátek!

DANKA ŠÁRKOVÁ
Vlastním jménem Šárka Denková, autorka společenských románů. Kromě vlastní literární a nakladatelské činnosti vede kurzy tvůrčího psaní, pořáda besedy v knihovnách a školách a ráda cestuje. Žije na samotě v Krkonoších se svým přítelem, psem a kočkami.

NAĎA KONVALINKOVÁ
Po absolutoriu DAMU působila nejprve v Divadle J. K. Tyla v Plzni, poté přešla do Městských divadel pražských. V současnosti hostuje v pražském Vinohradském divadle, divadlech Viola a Broadway a spolupracuje s agenturou Harlekýn. Namluvila několik večerníčků (např. Hajadla), uplatňuje se také jako moderátorka dětských televizních pořadů a patří k úspěšným dabingovým herečkám. Jednou z jejích nejznámějších filmových rolí je dívenka Květuška z filmu Adéla ještě nevečeřela, hojně je obsazována také v pohádkách – např. Honza málem králem (1977), Nesmrtelná teta (1993), Kouzelný měšec (1996) nebo Lotrando a Zubejda (1997). Coby patronka nadačního fondu Rozum a cit se rozhodla spojit svou tvář a osobnost s podporou pěstounských rodin.

Nahrávka vznikla podle knihy Danky Šárkové Alenka a Krakonoš vydané nakladatelstvím Anahita v roce 2019. Copyright © 2019 by Danka Šárková. All Rights Reserved. Čte Naďa Konvalinková. Režie, zvuk a mastering Pavel Kadlec. Vyrobilo studio Soundguru. Hudba Jan Šikl. Illustrations © Dana Kobrová. Grafická úprava obalu pro CD Jan Mottl. Foto interpretky © Marie Votavová. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2020.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma