Obálka audioknihy Grófka

Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2024

PRSTY PRINCEZNY, OČI TYGŘICE, RYSY SVĚTICE, POHLED GENERÁLA, ÚSMĚV PŘÍTELKYNĚ

Čím platíme za zásadní životní rozhodnutí? Cena nemusí být tak vysoká, když v pravý čas potkáme svou dobrou vílu. Skvěle napsaný román plný tajemství od autorky žijící ve Francii.

Kdo je tajemná žena, která mladinké Aně řekne na hřbitově Père-Lachaise: „Postarám se, abys byla šťastná.“ Češka Ana v den svých osmnáctin rozhodne o svém životě a nenastoupí do vlaku, který ji po týdenním kolektivním pobytu ve Francii měl odvézt domů. Vezme si od zkoprnělých soudruhů pas a vlak se rozjede… Aniny kroky vedou na hřbitov, kde dojde k osudovému setkání s tajemnou, krásnou a rozporuplnou ženou, která si nechá říkat Grófka. Anina dobrá i zlá víla. Zaváže ji slibem mlčenlivosti, mnoho se ale od ní Ana nedozví. Přivede ji do baru, kde se Any ujmou majitel Bernard, malíř Albert a jeho kamarád Eugène. Ti všichni Anu provázejí na její cestě do dospělosti, jejím hledání sebe sama. Z nesmělé dívky v cizí zemi se stává mladá, sebevědomá žena, která nakonec může promluvit.

LENKA HORŇÁKOVÁ-CIVADE
Narodila v Prostějově, vystudovala Vysokou školu ekonomickou a několik semestrů na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Po krátkých cestách se usadila ve Francii, kde studovala ještě další rok ekonomii. Již tehdy začala navštěvovat ateliér s modelem a hodiny anatomie na Beaux Arts v Paříži. Vystudovala výtvarné umění na Sorbonně, plně se věnuje kresbě a malbě, pořádá výstavy v Praze, Paříži, Avignonu, Slavonicích i jinde. Od roku 2004 spolupracuje s taneční školou Choréart v Bonnieux a se skupinou přátel umělců v ateliéru s živým modelem. Její díla jsou zastoupena v soukromých sbírkách v Austrálii, USA, Velké Británii, Německu, Belgii, Francii a České republice. V roce 2022 obdržela francouzské ocenění Rytíř umění a literatury.

MARTINA HUDEČKOVÁ
Česká herečka. Po absolvování Pražské konzervatoře byla třináct let členkou souboru Divadla Jiřího Wolkera, poté působila v pražské Redutě nebo v divadle Skelet Pavla Trávníčka, hostovala také v Divadle bez zábradlí. Přestože ve svém herectví upřednostňuje komediální žánr, na divadelních prknech vynikla i v dramatech. V televizi začala hrát Martina Hudečková ještě v době studií, často hrála v pohádkách. Vedle divadla je hlavní doménou Martiny Hudečkové dabing. Několik let například dabovala jednu z hlavních postav v seriálu Beverly Hills 90210, za zmínku stojí její nadabování Renée Zellwegerové ve filmu Deník Bridget Jonesové, slyšet jsme ji mohli i ve filmech Harry Potter, Muži v černém a dalších.

Nahrávka vznikla podle knihy Lenky Horňákové - Civade Grófka vydané nakladatelstvím Argo v roce 2019. Copyright © Alma Éditeur, Paris, 2018. Z francouzského originálu Une verriere sous le ciel, vydaného nakladatelstvím Alma v roce 2017, přeložila Lenka Horňáková-Civade. Translation © Lenka Horňáková - Civade, 2019. Čte Martina Hudečková. Režie a zvuk Klára Vejda Melicharová. Vyrobilo studio Soundguru. Design a úprava obalu pro CD Kristýna Pokojová. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2023.

Audiokniha Grófka, autorka Lenka Horňáková-Civade, čte Martina Hudečková.