Obálka audioknihy Kam běží modrá liška

Kam běží modrá liška

Andrej Gjurić

Interpret: Jiří Bruder
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2012

"Kam běží modrá liška? Na Kampu a v hubě nese zelenou ratolest. Je to znamení na domě hned zkraje kampského plácku. Kdo si všiml, ten rozumí a kdo ne, bude se tam muset podívat." Tak začíná své vyprávění Rudolf Hrušínský v okouzlujícím pohádkovém vyprávění ze staré Prahy. Jsme na Kampě, na Malé Straně, ve společnosti vltavských vodníků, kteří pátrají po ztraceném nejstarším a největším vltavském kaprovi Kuldovi. O tom, co všechno jsou vodníci schopni pro záchranu svého kapřího kamaráda podniknout, i jak překvapivé je rozuzlení celého příběhu, se dozvíte způsobem nanejvýš strhujícím. Představitelé vodníků Martin Růžek, Miloš Kopecký, Miloš Nedbal, Miroslav Moravec, Boris Rösner, spolu s vypravěčem Rudolfem Hrušínským, ti všichni souznějí s nádherným jazykem literární předlohy autora Andreje Gjuriće, vychutnávají si poezii košatého vyprávění, které se stalo pro řadu zasvěcených znalců skutečně kultovním textem i nahrávkou (režie Tomáš Vondrovic v roce 1981, nahrávka vydána na LP v roce 1983).

Kam běží modrá liška - audiokniha obsahuje pohádkové příběhy, jejichž autorem je Andrej Gjurić.