Obálka audioknihy Média, lži a příliš rychlý mozek

Média, lži a příliš rychlý mozek

Petr Nutil

Interpret: Zbyšek Horák
Vydavatel: Grada Publishing
Vydáno: 2021

Jak jsme manipulováni a nevíme o tom?
Co jsou to hoaxy?
Ukazují média svět takový, jaký skutečně je?
Proč nám politici lžou?
Co je to mediální gramotnost?
Proč je potřeba kritické myšlení?
A jak si s námi zahrává mozek?

To jsou jen některé z aktuálních otázek, na které najdete odpovědi v této knize. Jejím autorem je spoluzakladatel webu manipulatori.cz, který se snaží podporovat nezávislé a kritické myšlení a odkrývat mediální lži.

V první části knihy odhalíte zákonitosti našeho chování a rozhodování. Zjistíte, proč naše přání tak často formují budoucnost, pochopíte, jak nás ovlivňuje naše vlastní iracionalita, proč podléháme skupinové hlouposti a jak snadno se dopouštíme myšlenkových chyb.

Druhá část knihy se věnuje žhavé současnosti. Zaměřuje se na běžně užívané argumentační fauly a na odhalení manipulativních a propagandistických postupů v politice i médiích. Poznáte zákulisí mediálního průmyslu a výroby zpráv i techniky, jak námi média mohou manipulovat. A v neposlední řadě porozumíte tomu, jak odhalovat falešné zprávy, poznat pravdu od lži a nepodlehnout konspiračnímu myšlení.

Audiokniha Média, lži a příliš rychlý mozek – průvodce postpravdivým světem.