Obálka audioknihy Stříbrní Chilané aneb Legenda žije

Interpret: Michal Pavlata
Vydavatel: AudioBerg
Vydáno: 2013

Stříbrní Chilané aneb Legenda žije - audiokniha obsahuje téměř pohádkový příběh vicemistrů světa z Chile, jež je na 50 let starý. Jaromír Bosák jakožto fotbalový komentátor a Michal Pavlata coby vypravěč vás vezmou na výpravu do Chile 1962, kde se v polních podmínkách zrodil jeden z největších úspěchů českého a slovenského sportu. Dále účinkují Ivan Trojan, David Novotný, David Suchařípa, Robert Záruba a další.

Slavný příběh československého fotbalu - zisk stříbrného poháru na mistrovství světa v Chile v roce 1962 - ožívá na této audioknize podle námětu Jiřího Hory: v dramatizaci Jana Jiráně "Českou uličkou ke stříbru" a v dokumentárním zpracování Jana Kaliby "Chilané se vracejí". Nejen o vztahu s Pelém mluví Josef Masopust, hovoří také Adolf Scherer, Josef Kadraba, Rudolf Vytlačil, Amarildo, Djalma Santos, Mario Zagallo a další. Poznáte životní osudy "stříbrných Chilanů" a prožijete jejich dobrodružný návrat do Jižní Ameriky po padesáti letech!

Obsah:
1. Poslední bitva se Skoty
2. Tajemství haciendy v Zelené rokli
3. My tančíme polku
4. Masopustovo gesto
5. V hlavní roli Černá kočka
6. Pomsta našich rádiovek
7. Stříbrné finále
8. Nikam nejezděte, uděláte ostudu!
9. Kam nás to zavlekli?
10. Španělskej srábek