Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Jak svět přichází o doktory

Jak svět přichází o doktory

Adam Kay

Délka: 8 h 53 min
Interpret: Aleš Slanina
Vydavatel: Jota
Vydáno: 2023
Typ souboru: MP3
Velikost: 501 MB

CO SE STANE, KDYŽ DOKTOR POVĚSÍ SVŮJ PLÁŠŤ NA HŘEBÍK?

Už první kniha Adama Kaye Bude to bolet, doktore?, jeho tajný deník z dob, kdy býval mladým lékařem, se stala knižním fenoménem. Přečetly ji miliony lidí po celém světě, byla přeložena do 37 jazyků a na její motivy vznikla i úspěšná minisérie Tohle bude bolet s Benem Whishawem v hlavní roli, odvysílaná i v České televizi. Jenže to nebyl celý Adamův příběh.

Teď se Adam Kay vrací – a postará se o to, aby vás pokračování jeho životního příběhu nejen pobavilo, ale i dojalo. Ve své doposud nejupřímnější zpovědi vzpomíná na to, co se stane, když doktor pověsí svůj plášť na hřebík, ale medicína ho nechce nechat jít. Vypráví o neobyčejném lékařském vzdělávání i o tom, jaké je otevírat staré rány a prohlížet si jizvy, jež po nich zbyly. Vypráví o nemocničním příjmu i přijímání sebe sama. O tom, jak to dopadá, když svůj život rozbijete na kusy a zase ho sešijete. O tom, jaké je být lékařem i pacientem.

Legrační i dojemná, šokující i skromná, audiokniha Jak svět přichází o doktory je úžasný portrét života v medicíně i mimo ni z pera jednoho z nejlepších současných britských vypravěčů.

ADAM KAY
Adam Kay je oceňovaný komik a scenárista pracující pro televizi a film. V mládí vystudoval medicínu, poté šest let pracoval jako porodník a gynekolog a napsal i několik skript, než medicínu opustil a začal se věnovat psaní sitcomů pro BBC a další britské televizní kanály. Jeho první kniha Bude to bolet, doktore? se stala okamžitě bestsellerem a také ze strany kritiky se jí dostalo velmi příznivého přijetí. Získala několik ocenění. V roce 2022 byl podle ní natočen seriál Tohle bude bolet.

ALEŠ SLANINA
Aleš Slanina vystudoval Konzervatoř v Brně, hudebně - dramatické oddělení, pokračoval na JAMU, obor muzikálové herectví v ateliéru Ladislava Koláře. V angažmá MdB je od 1. srpna 2010, jeho externí spojení s divadlem však trvá od roku 2001. Spolupracuje též s Českým rozhlasem, načítá audioknihy, voiceovery a věnuje se i dabingu.

Nahrávka vznikla podle knihy Adama Kaye Jak svět přichází o doktory vydané Nakladatelstvím JOTA v roce 2023. Copyright © Adam Kay, 2022. Z anglického originálu Undoctored přeložila Anna Formánková. Translation © Anna Formánková, 2023. Audiokniha © Nakladatelství JOTA, s. r. o., 2023. Čte Aleš Slanina. Hudba, režie, střih a mastering Michal Kurfürst. Vydalo Nakladatelství JOTA, s. r. o., v roce 2023.

Audiokniha Jak svět přichází o doktory, autor Adam Kay, čte Aleš Slanina.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma