Obálka audioknihy Vlk a sedm kůzlátek

Vlk a sedm kůzlátek

Fan Vavřincová

Interpret: Jiří Schwarz
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2023

DVĚ VRAŽDY STAČÍ, DRAHOUŠKU!

Detektivní román, který se odehrává na horách během zimní dovolené. Kdo je pachatelem dvou vražd? Detektiv Robinson, expert na zločiny, vše rozlouskne. Svižné čtení, které udržuje čtenáře v napětí.

„Vrah má možná ještě jed. Může nás otrávit všechny. Musím je vyburcovat, aby měli znovu strach, aby se začali bát jeden druhého. Pak se mně podaří je udržet pohromadě a musím, musím z nich dostat pravdu.“ Tak uvažuje detektiv na penzi Robinson, starší rozvážný pán, který přijíždí na horskou chatu, kde tráví zimní dovolenou skupina přátel. Během pár dnů jsou otráveni dva mladí muži, manželka jednoho z nich se cítí ohrožená. Je to oprávněné podezření? A kdo z návštěvníků chaty má zájem vzbudit strach? Za vším hledejme lásku a neopětovaný cit. Strhující příběh, který plyne lehce, a přitom čtenáře udržuje v napětí...

FAN VAVŘINCOVÁ
Česká spisovatelka. Narodila se v Praze, začala psát už v šestnácti letech, kdy studovala na francouzském gymnáziu. Po maturitě pokračovala ve studiu na Karlově univerzitě, ale studia nedokončila, protože se provdala. Byla velmi plodnou autorkou, která svá díla publikovala i pod vlastním jménem Věra Němotová a dalšími pseudonymy Anna Lorencová a Věra Lorencová. Do povědomí čtenářů vstoupila už svou první knihou Eva tropí hlouposti (1934), kterou v roce 1939 zfilmoval režisér Martin Frič. Napsala řadu humoristických románů, příběhů pro ženy a dívky, detektivek a televizních inscenací. Pro televizi psala i silvestrovské skeče a humorné scénky. Její nejznámější prací pro televizi je seriál Taková normální rodinka, natočený v roce 1971. Publikovala také v řadě novin a časopisů, například ve Svobodném slově, Světu v obrazech, Ahoj na sobotu, v Dikobrazu.

JIŘÍ SCHWARZ
Český herec. Vystudoval Státní konzervatoř v Praze, po jejím ukončení působil v letech 1980–1982 ve Státním divadle v Ostravě, kde hrál mimo jiné v inscenacích Jana Kačera. Mezi lety 1982 a 1991 hrál v pražském Realistickém divadle Zdeňka Nejedlého. Od začátku devadesátých let hraje v divadle spíše příležitostně, vystupuje například v Městských divadlech pražských nebo na Letních shakespearovských slavnostech. Hrál v mnoha televizních filmech, pohádkách a seriálech (Četnické humoresky, Kriminálka Anděl). Jeho největší filmovou rolí byla postava Karla Hynka Máchy ve snímku Františka Vláčila Mág (1987). Věnuje se dabingu, jeho hlas je slyšet v desítkách filmů a seriálů. Mezi velké role patří například Darryl Morris v seriálu Čarodějky, Herkules ve stejnojmenném seriálu či Worf v seriálu Star Trek.

Nahrávka vznikla podle knihy Fan Vavřincové Vlk a sedm kůzlátek vydané Lidovým nakladatelstvím v roce 1971. Copyright © Fan Vavřincová. Čte Jiří Schwarz. Režie, zvuk Vladimír Srb. Technická redakce Jaroslav Janda. Vyrobilo studio Soundguru. Cover design a úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2023.

Audiokniha Vlk a sedm kůzlátek, autorka Fan Vavřincová, čte Jiří Schwarz.