Metoda Bullet Journal

Ryder Carroll

Délka: 6 h 54 min
Interpret: Antonín Kala
Vydavatel: Jan Melvil Publishing
Vydáno: 2019
Typ souboru: MP3
Velikost: 389 MB

Vítejte vě světě fenoménu BulletJournal!

Deníku, zachraňujícího frustrované sepisovatele seznamu úkolů, přetížené multitaskery i kreativce, kterým schází řád. S BuJem a jeho geniálním sytémem zápisů už mezi ně patřit nebudete!

Je čas začít!

Ryder Carroll původně vytvořil metodiku BulletJournalu jako řešení své poruchy pozornosti, avšak kouzlo ručního zápisu, systému tvorby a udržování poznámek, úkolů i plánů uchvátilo postupně miliónům uživatelů. Kromě přehledného postupu, jak se vypořádat s přívalem úkolů a povinností, má totiž i hlubší roviny: zklidnění mysli ve světě vlastnoručně psaných poznámek s sebou přináší schopnost sebereflexe a uvědomění si svých pocitů. Naučí vás identifikovat to, co je důležité a pominout všechno, co smysl nemá, oddělovat signál od šumu, žít život s vědomím cílů.

BuJo vychází z metodik, které se využívají při vývoji softwaru, ale vám bude stačit zápisník, tužka, seznámení se s logickým systémem a stane se vám čímkoliv: plánovačem, deníkem, kalendářem, organizátorem, skicákem, záznamníkem pocitů, odkladačem myšlenek. A stejně jako se vyvíjíte vy, bude se vyvíjet i funkce a struktura vašeho BulletJournalu. Váš BuJo může být vším, čím si přejete.

DÍKY KNIZE SE NAUČÍTE
- základy metodiky, témata a stránkování, typy přehledných značek a odrážek
- převádět úkoly vpřed i vzad tak, abyste nikdy nic důležitého neopomenuli
- jak psát denní a měsíční přehledy, jak vytvořit rejstřík a výhledy do budoucnosti
- jak vytvářet kolekce při plánování projektů
- jak dekonstruovat problémy na zvládnutelné jednotlivosti
- k čemu vám slouží deník vděčnosti
- jak využít Bujo pro nalezení svého smyslu a dosažení štěstí, krok za krokem
- Metoda Bullet Journal vznikla pro uvědomění toho, jak využíváme dva nejcennější životní zdroje: čas a energii. Uděláte díky ní víc práce, protože toho budete dělat méně. Zasloužíte si to.

RYDER CARROLL
Je tvůrce metody BulletJournal a grafik, zabývající se designem digitálních produktů. Žije v newyorské čtvrti Brooklyn.

„Rozhodně jsem mnohem produktivnější. A má emailová schránka mi už nediktuje,co mám dělat. Je totiž jednoduché jen reagovat, ale Bullet Journal je tu od toho, aby vám řekl: "Zastav se a přemýšlej o tom, čemu budeš věnovat čas".“ Když tohle děláte pravideně, naučíte se i něco o sobě.
— Lilah Raptopoulos, The Financial Times

Audiokniha Metoda Bullet Journal přináší unikátní návod, jak se systematicky vypořádat s návalem úkolů a povinností a zároveň zklidnit mysl. Autorem je Ryder Carroll, čte Antonín Kala.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky