Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Dobrodružství Toma Sawyera

Dobrodružství Toma Sawyera

Mark Twain

Délka: 9 h 48 min
Interpret: Lukáš Hlavica
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2023
Typ souboru: MP3
Velikost: 553 MB

KNIHA DĚTSTVÍ, KTERÁ SE NIKDY NEOMRZÍ

Příběh, který nestárne. Tom Sawyer a jeho věrný kamarád Huckleberry Finn spolu zažívají řadu nejrůznějších dobrodružství. Oblíbená četba mnoha generací.

Mark Twain vypráví příběh, který nestárne. Tom Sawyer a jeho věrní kamarádi Huckleberry Finn a Joe Harper spolu zažívají řadu dobrodružství navzdory bedlivému oku tety Polly. Chytrý uličník Tom dokáže i trest v podobě natření plotu obrátit ve svůj prospěch a v solný sloup promění učitele, když mu na otázku, proč přišel do školy pozdě, odpoví: „Zastavil jsem se na kus řeči s Huckleberrym Finnem.“ Kniha, která těší mnoho generací a stále má novým čtenářům co říct. Vzhůru tedy s Tomem a Huckem do dobrodružství, která nikdy neomrzí.

MARK TWAIN
Vlastním jménem Samuel Langhorne Clemens, americký spisovatel a novinář. Byl jedním ze zakladatelů moderní americké prózy v 19. století. Mládí prožil na řece Mississippi, kde se živil jako lodivod. Tyto zkušenosti oživil v románech Život na Mississippi, Dobrodružství Toma Sawyera a Dobrodružství Huckleberryho Finna. Své vypravěčské umění zúročil i v pracích o Divokém západě v období zlaté horečky (Jak jsem se protloukal). Další významnou oblastí jeho literární činnosti byla publicistika – proslul jako novinář v San Francisku a jako autor cestopisů a satirických knih.

LUKÁŠ HLAVICA
Český rozhlasový a divadelní režisér, herec, spíkr, dabér. Pochází z umělecké rodiny, jeho dědeček i otec (Miloš Hlavica) byli herci, strýc je operní pěvec. Maminka Růžena Merunková je také herečka. Absolvoval obor herectví na pražské DAMU. V současné době zde působí jako pedagog. V televizi vytvořil roli v seriálu Zdivočelá země, Osmy, Případ s koncem, ve filmech hrál například v Sametových vrazích, Osmy, Swingtime. Zaujal režiemi v Dejvickém divadle (Karamazovi) a v Divadle na Jezerce (Mandragora). Díky své hlasové kultuře a výjimečnému témbru patří k nejlepším českým rozhlasovým, dabingovým a audioknižním interpretům.

Nahrávka vznikla podle knihy Marka Twaina Dobrodružství Toma Sawyera, vydané Státním nakladatelstvím dětské knihy v roce 1956. Z anglického originálu The Adven-tures of Tom Sawyer přeložil František Gel. Translation © František Gel. Čte Lukáš Hlavica. Režie, zvuk Vratislav Hubička. Technická redakce Jaroslav Janda. Vyrobilo studio Soundguru. Design obálky a úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2023.

Audiokniha Dobrodružství Toma Sawyera, autor Mark Twain, čte Lukáš Hlavica.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma