Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Říše

Říše

Roman Bureš

Délka: 10 h 42 min
Interpret: Libor Hruška
Vydavatel: Audiotéka, Epocha
Vydáno: 2021
Typ souboru: MP3
Velikost: 603 MB

Druhá světová válka skončila vítězstvím nacistického Německa. Ihned v roce 1945 začala stavba Hitlerova valu, známého pod prostým názvem Zeď, který přetnul euroasijský kontinent od severu k jihu. Území na východní straně využívala Luftwaffe jako střelnici. Koktejl jaderných, biologických a chemických zbraní vrátil bývalé Rusko do středověku, zároveň však způsobil nové mutace. A to nejen fyzické, ale také mentální…

Podaří se vojákům SEALs unést jednoho výjimečně nadaného jedince? Dokážou jeho telekinetické schopnosti zabránit vypuknutí třetí světové války mezi USA a Velkoněmeckou říší? A jak se žije ve stále se zmenšujícím protektorátu Čechy a Morava? Nový vůdce Reinhard Heydrich pokračuje v odsunu zbývajících Slovanů na východ, ale co odsun vlastně znamená – vyhnání za Zeď, nebo rovnou smrt?

ROMAN BUREŠ
Rodák z Kladna, který si rád plní své sny. Kromě psaní patří mezi jeho vášně cestování, antika a bojové sporty, jimž se intenzivně věnuje. Dříve pracoval jako osobní strážce a vyhazovač v pražských klubech, bohaté životní zkušenosti nyní zúročuje ve svých knihách.
Literární kariéru začal v roce 2012 psaním povídek. A protože mu byly krátké texty málo, velice záhy se vrhl na romány. V roce 2013 mu vyšly hned dva, Legionář a Zuřící lev. Oba se odehrávají ve starověkém Římě.

Za vrchol své tvorby však považuje originálně pojatou historicko-dobrodružnou sci-fi trilogii Propast času, kterou otevřel stejnojmennou knihou v roce 2015, aby na ni o rok později navázal v pokračování nazvaném Císařovna. Závěrečný díl s podtitulem Impérium vyšel v roce 2018.

LIBOR HRUŠKA
Libor Hruška (* 27. září 1965) je český herec, dabér a režisér. Je synem Zdeňka Hrušky, dabingového režiséra, a herečky Miluše Dreiseitlové. Bratr Zdeněk, manželka Kateřina Seidlová i syn Michal jsou také herci. Vystudoval konzervatoř, jako herec působí nebo působil v Divadle ve věži (kde inscenace také režíruje), Divadle Na Prádle, Divadelní společnosti Háta, Státním divadle Ostrava, Divadle pod Palmovkou a Karlínském divadle. Příležitostně hraje ve filmu nebo televizi.
Jako dabingový režisér se podílel např. na českém znění seriálu Kobra 11, jako herec pravidelně dabuje od začátku 90. let 20. století a od té doby se objevil v desítkách filmů i seriálů (ze sci-fi např. jako Rodney McKay v seriálu Hvězdná brána: Atlantida, jako Benjamin Sisko v seriálu Star Trek: Stanice Deep Space Nine a od roku 2020 jako kapitán Gabriel Lorca v seriálu Star Trek: Discovery). Za dabing Raye Charlese (hraje Jamie Foxx) ve filmu Ray získal v roce 2006 Cenu Františka Filipovského. Svůj hlas také propůjčil postavě Eddieho Scarpy v počítačové hře Mafia II. a současně se věnuje také načítaní audioknih.

Audiokniha Říše obsahuje román z alternativní historie. Autor Roman Bureš, čte Libor Hruška.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma