Obálka audioknihy Kocour v botách

Interpret: Ivan Vyskočil
Vydavatel: LL Production
Vydáno: 2019

Hudba: Jan Neckář, texty: Eduard Krečmar, hrají Bacily, zpívají Bronislav Kotiš, Petr Ryšavý, Jan Kopečný, Sagvan Tofi, Josef Vágner, Josef Vojtek a další.

Mladý mlynář Honza po smrti tatínka, jako třetí syn, zdědí kocoura. Netuší však, že Kocour je kouzelný, mluví, tančí, kouzlí, je mlsný a také vychytralý. Díky velkému přátelství, které mezi oběma vznikne, slíbí Kocour Honzovi pomoc v cestě za štěstím. Honza se při náhodném setkání u jezera zamiluje do princezny Anežky, kterou záhy unese ze zámku zlý čaroděj Megalodon. Honza se rozhodne princeznu najít a zachránit.

Mezitím Kocour svou lstí na královském zámku uvádí svého kamaráda jako Knížete Fabregase, který se nabízí zachránit princeznu a poté si ji vzít za ženu. Při společném putování na hrad Megalodona potkávají nevšední pohádkové bytosti a překonávají tři nelehké překážky. Setkávají se s panem Peřinkou, který je odvádí od cesty za záchranou princezny a uspává je svou písní, s Mc Friťákem, který láká oba hrdiny na svá chutná nezdravá jídla, Don Feferon jim nabízí ohřát se u svého ohníčků. Oba hrdinové odolávají statečně všem svodům, mají totiž po celou cestu za dobrodružstvím na pomoc malé roztomilé kamarády - myšky. Při závěrečném boji s čarodějem přichází na řadu opět vychytralost Kocoura, který chytře poradí Honzovi, ať nabádá Megalodona k přeměnám do různých druhů zvířat. Čaroděj se promění do lva, supa a nakonec do myšky, kterou mlsně Kocour sní a tím vyhrají nad čarodějem. Princezna Anežka je zachráněna, myšky se radují, chystá se svatba a vše dobře dopadlo.

Audiokniha Kocour v botách je výpravný dětský muzikál vyprávějící o přátelství vychytralého Kocoura v botách a mlynářského syna Honzy. Autor Petr Markov. Čte Ivan Vyskočil.