Obálka audioknihy Iluze

Vydáno: 2021
Série: Lincoln Rhyme díl 5
Velikost: 1.01 GB

„Zkušený kouzelník se snaží oklamat spíš mysl než oko.“

Pohled na uškrcenou flétnistku, nad níž se ještě sklání vrah, policejní pochůzkářky šokoval. Na jejich rozkaz si ten hnědovlasý padesátník s plnovousem přesto poslušně lehl čelem k zemi. Než však strážkyně zákona stačily k ubohé oběti dojít, ozvalo se prásk a skromný vestibul Manhattanské školy hudby vyplnil záblesk. Pachatel v tu ránu zmizel, opevnil se v koncertním sále a na další pokusy o vyjednávání začal vyhrožovat usmrcením další rukojmí. A pak dohadování přerušil výstřel. Ženy vpadly do místnosti, jenže ta byla… prázdná.

Detektiv Lincoln Rhyme na místo činu neprodleně vysílá kolegyni Amélii Sachsovou, která je od fatálního úrazu jeho prodlouženou rukou i pozornýma očima. Přelstí spolu ďábelského iluzionistu, jehož bestiální vraždění teprve začalo?

JEFFERY DEAVER
Americký spisovatel začal psát do šuplíku v jedenácti letech. Zkoušel uspět i v oboru country, hrál a zpíval po klubech v San Francisku nebo v Chicagu. Publikoval už za studií žurnalistiky na univerzitě v Missouri a toužil po postu soudního zpravodaje elitních deníků Wall Street Journal či New York Times. Vystudoval též práva, poté se věnoval firemní advokacii na Wall Street, nicméně od roku 1990 ho zaměstnává výhradně psaní. Vytvořil tři desítky románů a několik povídkových sbírek. Proslavil se zejména sérií s originální postavou detektiva-kvadruplegika Lincolna Rhyma, jejíž první díl byl v roce 1999 zfilmován – vyšetřovatele ztvárnil Denzel Washington a jeho asistentku Angelina Jolie.

JAN VONDRÁČEK
V dětství chodil do dramatického kroužku, ale k divadlu se dostal až během vojenské prezenční služby v Armádním uměleckém souboru. Následovalo studium na katedře alternativního a loutkového divadla DAMU, odchod s celým ročníkem do nově vzniklého Dejvického divadla, účast na mnoha festivalech, řada ocenění a vstup do souboru Divadla v Dlouhé, jehož členem je dodnes. Díky seriálu Mentalista, v němž dabuje hlavní postavu Patrika Janea, je známý i jeho hlas (Cena Františka Filipovského 2010). Filmoví a televizní diváci ho mohli zaznamenat ve filmech Pokoj v duši (2009), Lidice (2011), Příběh kmotra (2013) nebo v seriálech České století (2013), Život a doba soudce A. K. (2014), Vraždy v kruhu (2015) a Kapitán Exner (2017).