Obálka audioknihy Sběratel kostí

Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2015
Série: Lincoln Rhyme díl 1

Vraha, co se nedá chytit, odhalí jedině detektiv, který se nemůže hýbat.
Newyorské bezpečnostní složky jsou v pohotovosti kvůli konferenci OSN, situaci však zkomplikuje nález těla bizarně zavražděného muže. Pod tlakem okolností požádá policie o pomoc bývalého detektiva Lincolna Rhymea, jenž je po úrazu však ochrnutý a upoutaný na lůžko. Aby se mohl pustit po stopě zabijáka, který své zohavené oběti pohřbívá typicky morbidním způsobem a záměrně zanechává drobné stopy, spojí se s mladou pochůzkářkou Amélií, která se tak stává jeho „rukama a nohama“. Jak přibývá umučených obětí, vynořují se z nově zjištěných informací obrysy dávných hrůz.

„První případ Lincolna Rhymea je malý klenot, vyvolávající maximální napětí. Deaver neplýtvá slovy; kniha je stručná, ale především sevřená. Je jako dobře připravený sportovec: vše je naladěné na optimální výkon, aniž by to sklouzávalo k samoúčelnosti. Sběratel kostí je tak i léta po svém napsání jedním z nejlepších thrillerů, na jaké můžete v knihkupectvích narazit.“

– Boris Hokr, Knihožrout.cz
„V Deaverových příbězích si čtenář nemůže být žádnou postavou zcela jistý. Z předpokládané oběti se často vyklube vrah a z vraha oběť. Když už se zdá, že jste na konci, autor má v záloze nečekané finále.“ – iDnes.cz

„Pokud ze současných autorů detektivek existuje někdo, u něhož dějové zvraty odhadnete jen stěží, pak je to Američan Jeffery Deaver.“ – iDnes.cz

Jeffery Deaver (*1950)
Už v jedenácti letech napsal první román, byť jen o dvou kapitolách. Zkoušel také uspět v country hudbě, hrál a zpíval po klubech v San Francisku i v Chicagu. Během studií žurnalistiky na Univerzitě v Missourri publikoval v několika časopisech a toužil po postu soudního zpravodaje prestižních listů Wall Street Journal či New York Times. Vystudoval také práva a následně budoval právnickou kariéru na Wall Street, kterou opustil roku 1990, od kdy se naplno věnuje pouze psaní knih. Je autorem více než třiceti románů a několika povídkových sbírek. Proslavila jej zejména série s originální postavou kvadruplegického detektiva Lincolna Rhymea, jejíž první díl byl v roce 1999 zfilmován, přičemž hlavní protagonisty ztvárnili Denzel Washington a Angelina Jolie.

Jan Vondráček (*1966)
V dětství chodil do dramatického kroužku, ale k divadlu se dostal až během vojny po gymnáziu (účinkoval v Armádním uměleckém souboru). Následovalo studium na katedře alternativního a loutkového divadla DAMU, odchod s celým ročníkem do nově vzniklého Dejvického divadla, účast na mnoha festivalech, řada ocenění a vstup do souboru Divadla v Dlouhé, jehož členem je dodnes. Díky seriálu Mentalista, kde dabuje hlavní postavu Patrika Janea, je známý i jeho hlas (Cena Františka Filipovského 2010). Filmoví a televizní diváci jej mohli zaznamenat ve filmech Pokoj v duši (2009), Lidice (2011), Příběh kmotra (2013) nebo v seriálech České století (2013), Život a doba soudce A. K. (2014) či Vraždy v kruhu (2015).

Sběratel kostí - audiokniha obsahuje detektivní příběh, jehož autorem je Jeffery Deaver. Čte Jan Vondráček.

Série Lincoln Rhyme

Obálka audioknihy Sběratel kostí