Obálka audioknihy Dávno ztracená

Vydavatel: Audiotéka, Práh
Vydáno: 2022
Série: Louise Ricková díl 9

I TA NEJVĚTŠÍ TAJEMSTVÍ JEDNOU VYJDOU NA POVRCH…

Žena zavražděná v Anglii figurovala osmnáct let na seznamu pohřešovaných Dánů a angličtí vyšetřovatelé jsou v koncích. Chybí jim pachatel i motiv. Dokáže Louise Ricková z dánské policie zjistit, proč tolik Dánů posílalo na účet zavražděné vysoké finanční obnosy? Kdo byli ti lidé a za co platili? A proč už nikdo z nich nežije? Čím hlouběji Louise do případu proniká, tím je zmatenější. V Dánsku navíc přibývá mrtvých. Čas hraje proti ní, vztah s Eikem je vystaven tvrdé zkoušce a Louise musí čelit nečekaným odhalením.

SARA BLÆDEL
Novinářka Sara Blædel (nar. 1964) debutovala v roce 2004 románem Grønt støv (Zelený prach), prvním dílem série o vyšetřovatelce Louise Rickové a novinářce Camille Lindové. Za knihy z této série celkem čtyřikrát získala ocenění Martha prisen – Nejoblíbenější spisovatel dánských čtenářů. Pro zajímavost – českým čtenářům dobře známý Jussi Adler-Olsen – obdržel tuto cenu pouze třikrát. Je také držitelkou nejprestižnějšího dánského literárního ocenění Golden Laurel. Jen v pětimilionovém Dánsku, kde je Blædel označována jako „královna krimi“, se zatím prodalo přes 3 miliony jejích knih. Velkého úspěchu dosáhla i v zahraničí – celkem je vydávána ve 38 zemích.

JANA MUSILOVÁ
Jana Musilová je herečka a zpěvačka Městského divadla Brno. V roce 1990 absolvovala Katedru syntetických divadelních žánrů na brněnské JAMU. Žije v Brně. Věnuje se hodně dabingu, její nejznámější namluvenou rolí je Dana Scullyová ze seriálu Akta X nebo Kate McGregorová ze seriálu Námořní hlídka. Moderuje pořad České televize Sama doma. Je také zpěvačkou šansonů, často koncertuje a mimo jiné si v roce 2007 zahrála v seriálu Četnické humoresky, v díle s názvem Pamlsek.

Audiokniha Dávno ztracená obsahuje krimi příběh od autorky Sary Blædel. Překlad Magdalena Jírková. Čte Jana Musilová. Režie Ondřej Černý.

Série Louise Ricková

Obálka audioknihy Zapomenuté dívky