Zapomenuté dívky

Sara Blaedel

Délka: 7 h 18 min
Interpret: Jana Musilová
Vydavatel: Audiotéka, Práh
Vydáno: 2022
Série: Louise Ricková díl 7
Typ souboru: MP3
Velikost: 412 MB

V lese je nalezena mrtvá žena s výrazně zjizvenou tváří. Identifikace by měla být snadná, ale žena nikomu nechybí a v seznamech pohřešovaných nikdo podobný nefiguruje.

Po čtyřech dnech je kriminální inspektorka Louise Ricková – nově vedoucí Zvláštní pátrací služby – pořád na začátku. Po zveřejnění fotky mrtvé ženy získá první stopu. Jistá starší dáma se domnívá, že by se mohlo jednat o Lisemette, chovanku ústavu pro duševně choré.

Louise se neprodleně vydá do zrušeného ústavu, aby prověřila složky bývalých pacientů, ale čeká ji nepříjemné překvapení. Podle dochované dokumentace je Lisemette už dávno mrtvá. Ukáže se, že nitky minulosti sahají až do přítomnosti a zřejmě souvisejí s řadou vražd a znásilnění, k nimž v okolí došlo v uplynulých desetiletích. Během vyšetřování se Louise vrací do míst, kde přišla o největší lásku v životě. Nejraději by zapomněla, že tady kdy žila, ale teď musí vyslýchat bývalé sousedy a přátele a čelit vlastní minulosti. Les, který Louise dobře zná z mládí, skrývá nečekaná tajemství. Podaří se jí všechna včas odhalit?

SARA BLÆDEL
Novinářka Sara Blædel (nar. 1964) debutovala v roce 2004 románem Grønt støv (Zelený prach), prvním dílem série o vyšetřovatelce Louise Rickové a novinářce Camille Lindové. Za knihy z této série celkem čtyřikrát získala ocenění Martha prisen – Nejoblíbenější spisovatel dánských čtenářů. Pro zajímavost – českým čtenářům dobře známý Jussi Adler-Olsen – obdržel tuto cenu pouze třikrát. Je také držitelkou nejprestižnějšího dánského literárního ocenění Golden Laurel. Jen v pětimilionovém Dánsku, kde je Blædel označována jako „královna krimi“, se zatím prodalo přes 3 miliony jejích knih. Velkého úspěchu dosáhla i v zahraničí – celkem je vydávána ve 38 zemích.

JANA MUSILOVÁ
Jana Musilová je herečka a zpěvačka Městského divadla Brno. V roce 1990 absolvovala Katedru syntetických divadelních žánrů na brněnské JAMU. Žije v Brně. Věnuje se hodně dabingu, její nejznámější namluvenou rolí je Dana Scullyová ze seriálu Akta X nebo Kate McGregorová ze seriálu Námořní hlídka. Moderuje pořad České televize Sama doma. Je také zpěvačkou šansonů, často koncertuje a mimo jiné si v roce 2007 zahrála v seriálu Četnické humoresky, v díle s názvem Pamlsek.

Audiokniha Zapomenuté dívky obsahuje krimi příběh od autorky Sary Blædel. Překlad Magdalena Jírková. Čte Jana Musilová. Režie Ondřej Černý.

více

Série Louise Ricková

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky