Obálka audioknihy Pinocchiova dobrodružství

Interpret: Jiří Macháček
Vydavatel: Popron Music
Vydáno: 2012

Příběh o loutce s dlouhým nosem je populární i díky četným filmovým a televizním zpracováním. Jiří Macháček svým typickým a nezaměnitelným přednesem namluvil veselé a dobrodružné příhody dřevěného hrdiny. Populární herec se ukázal jako ideální interpret Pinocchia a pohádka se díky němu bude líbit nejen malým i větším dětem, ale i jejich rodičům.
Starý pan Geppetto se jednoho dne rozhodl, že si pro zábavu a obživu vyřeže dřevěnou loutku, která bude umět "tancovat a šermovat". Ale co se nestalo? Panáček, jemuž sám od sebe vyrostl dlouhý nos, zázračně ožil a stalo se z něho zlobivé a sobecké dítě, které tatínkovi i víle Modrovlásce působilo jen trápení. Při svém neuvěřitelném putování, dobrodružstvích a lumpárnách, kterých vždycky pozdě litoval, se Pinocchio dostal mezi loupežníky a podvodníky, do žraločího žaludku, stal se oslem v cirkuse, byl podveden, okraden, zbit, a dokonce oběšen. Při každé lži mu dlouhý nos ještě o kousek povyrostl... V dramatických peripetiích se však postupně přesvědčil, že za chyby, lži, nesplněné sliby, lenost a další nepravosti se platí. Když konečně lehkomyslný dřevěný nezbeda zmoudřel, stal se z něho obyčejný živý kluk, který Geppettovi i ostatním dělal radost.

Pinocchiova dobrodružství - světoznámou pohádku Carla Collodiho o dřevěném panáčkovi Pinocchiovi vypráví herec a zpěvák Jiří Macháček.