Obálka audioknihy Jirkovy popletené minipohádky

Interpret: Milan Švihálek
Vydavatel: Milan Švihálek
Vydáno: 2023

Uslyšíte pohádky, s jakými jste se ještě nesetkali. Vystupují v nich obyčejné pohádkové bytosti jako Jeníček s Mařenkou, Červená Karkulka, ježibaba nebo vlk, ale dějí se v nich věci zcela nečekané. Vymyslel je chlapec, který je velmi nemocný, a kterému psaní pohádek a vtipných příběhů pomáhá překonávat jeho hendikep a přináší mu radost. Moc se u toho baví a když přemýšlel, jaké písničky by se k nim hodily, hned ho napadlo, že by to měly být písničky se stejně překvapivým dějem, jaké občas přináší život. Proto u každé minipohádky uslyšíte vždy jednu písničku superskupiny The Tap Tap kluků a děvčat z pražského Jedličkova ústavu. Jirka je rád, že nejsou vůbec ufňukané, protože jestli Jirka nemá něco rád, pak je to fňukání a pláč. Co na tom, že je člověk nemocný, co na tom, že je mu někdy ouvej, na světě je přece krásně…

Audiokniha byla v celkovém rozsahu natočena o prázdninách roku 2023 v Šenově u Ostravy. Minimální úprava textů: Jirkův strejda Milan
Zvuková spolupráce: © Vojtěch Dluhý
Písničky: © The Tap Tap

OBSAH:
1/ Strejdův úvod
2/ Písnička „Simulanti“ 3:02 (text: Tomáš Belko, hudba: Matěj Belko, zpívá: Jiří Holzmann, Jana Augustinová, Patricie Kolhamrová a Šimon Ornest)
3/ Červená Karkulka a box
4/ Písnička „Noha na kolejích“ 2:48 (text: Tomáš Belko, hudba: Šimon Ornest, zpěv: Jiří Holzmann, Jana Augustinová, Patricie Kolhamrová, Šimon Ornest, Lou Fanánek Hagen, Wabi Daněk, Dáda Patrasová, Xindl X, Kamil Střihavka a Libuše Voběrková)
5/ Ježibaba a mapa
6/ Písnička „Smutná optimistka“ 2:57 (text: Tomáš Belko, hudba: Šimon Ornest, zpěv: Jiří Holzmann, Jana Augustinová, Patricie Kolhamrová, Šimon Ornest, Lou Fanánek Hagen, Wabi Daněk, Dáda Patrasová, Xindl X, Kamil Střihavka a Libuše Voběrková)
7/ Červená Karkulka a víno
8/ Písnička „Tomkův slovník naučný“ 3:00 (zpívá Petr Tomek a sbor)
9/ Ježibaba a tělocvikář
10/ Písnička „Džony Macháček“ 3:06 (text a hudba: Rudolf Brančovský, aranž: Matěj Belko zpěv: Jan Macháček, Jana Augustinová, Patricie Kolhamrová a Libuše Voběrková)
11/ Červená Karkulka a motorka
12/ Písnička „Sako“ 4:06 (text: Tomáš Belko, hudba: Matěj Belko, zpěv: Jiří Holzmann, Jana Augustinová, Patricie Kolhamrová & The Tap Tap)
13/ Pohádka O kůzlátkách a naopak
14/ Písnička „Vrba“ 3:41 (Tomáš Belko, hudba: Matěj Belko, zpěv: Jiří Holzmann, Jana Augustinová a Patricie Kolhamrová)
15/ Ježibaba a policie
16/ Písnička „FNN 1:53 (Fňukat Nikdy Nebudem“ (text: Jiří Ornest, hudba: Šimon Ornest, zpěv: Jan Jareš, Jana Augustinová, Patricie Kolhamrová a Šimon Ornest)
17/ O kouzelných lécích
18/ Písnička „Moje volba neboli Pirátská“ 2:23 (text: Jaroslav Svoboda / aranž Roman Pallas & TTT / zpívají Jiří Holzmann, TTT a sboristé PS ČVUT)

Audiokniha JIRKOVY POPLETENÉ MINIPOHÁDKY aneb Zábavný elixír nejen pro nemocné děti. Napsal Jirka Švihálek, čte Milan Švihálek.