Obálka audioknihy LEGIE 2: Amanda

Vydavatel: Audiotéka, Epocha
Vydáno: 2021
Série: LEGIE díl 2

Vesmír je kruté místo. Právo na život má pouze ten, kdo si jej uhájí v boji. To ví i posádka lodi Kraksna. Lidstvo je zotročeno mocnou mimozemskou rasou, a tak za pomoci technologie prastaré vesmírné civilizace hledají cestu, jak svoji planetu osvobodit. Nebo alespoň nakopat zadek těm modrým parchantům, co ji vyplenili.

Život je ale otázkou priorit. Na planetě Namathé se údajně nachází lidská žena, kterou je třeba zachránit. Hlavně ze vznešených humanitárních důvodů, to dá přece rozum. Jenže když při tom pracujete pro mimozemského mafiána, co vypadá jako slepice, mají věci tendenci se poněkud komplikovat.

Vítejte v sérii Legie – novém světě Františka Kotlety a Kristýny Sněgoňové, space opeře temné, akční i zábavné, jak jen to chladný vesmír dovolí.

KRISTÝNA SNĚGOŇOVÁ
Tak trochu záhadná žena, mladá spisovatelka, která se před několika lety vynořila odnikud, aby následně začala s přehledem vítězit v žánrových soutěžích a dobývat jednu cenu za druhou. Je několikanásobnou Lady Řádu fantasy i Nositelkou meče, vítězkou Ceny Karla Čapka a držitelkou Mloka, stejně jako soutěží typu Vidoucí a jiných.

Svou literární kariéru začala výhrou v soutěži O brahmíní vemeno povídkou Zrůdy by měly držet spolu (2009) a po tvůrčí pauze, během které se věnovala sportu, napsala nespočet povídek a novel, protože ocenění vemenem zavazuje. Pro radost své rodiny z Vaultu šílené brahmíny napsala i povídku, která se stala základem pro Krev pro rusalku - jmenovala se Krvavý kožíšek a vzbudila tehdy pouze všeobecné zklamání, že se nejedná o dívčí román o ztrátě panenství.

Její díla jsou k nalezení v mnoha sbornících, v časopisu Pevnost se poprvé objevila jako vítězka soutěže Vidoucí s povídkou Zadostiučinění (Pevnost 03/2015), v roce 2017 si to zopakovala s povídkami O snílcích a snovačích (Pevnost 03/2017) a Sobotní směna (Pevnost 12/2017). Její povídky se stále pravidelněji objevují i v antologiích, jako například Ve stínu Říše (2017), kde ohromila a vyděsila příběhem "Na vlastní kůži", nebo ve volném pokračování antologie Ve stínu apokalypsy (2018).

MARTIN STRÁNSKÝ
Martin Stránský začínal v Horáckém divadle Jihlava. V roce1993 získal stálé angažmá v Divadle J. K. Tyla v Plzni, stal se jednou z nejvýznamnější postav činohry a má za sebou desítky komediálních i dramatických rolí. V roce 2004 hostoval v Národním divadle v Brně v divadelní hře podle románu Christophera Hamptona Nebezpečné vztahy – Valmont. V roce 2008 se na Letních shakespearovských slavnostech představil jako Jago v Othellovi. Hostoval v pražském Divadle pod Palmovkou a kromě divadelní či filmové činnosti je díky svému hlasu velmi uznáván také v dabingu a jako interpret audioknih.

Audiokniha Amanda obsahuje druhý díl sci-fi série Legie. Autor Kristýna Sněgoňová, čte Martin Stránský. Režie Helena Rytířová.

Série LEGIE

Obálka audioknihy LEGIE 1: Operace Thümmel