Obálka audioknihy Novinářem v Číně

Interpret: Tomáš Etzler
Vydavatel: Voxi
Vydáno: 2022

TVÁŘÍ V TVÁŘ SOUČASNÉ ČÍNĚ. VZPOMÍNKY, DOJMY A OSOBNÍ PROŽITKY ZKUŠENÉHO NOVINÁŘE.

Autobiografická kniha Tomáše Etzlera mapuje dekádu jeho života v Asii, kde působil sedm let jako stálý zpravodaj České televize v Číně a pak tři roky na volné noze v Hongkongu. Během této doby připravil jen pro Českou televizi více než pět set reportáží a stovky živých vstupů ze všech čínských provincií a také z dalších dvanácti asijských zemí. Tomáš Etzler nepracoval v Říši středu jen pro ČT, ale také pro CNN, takže nabízí jedinečné srovnání práce pro státní televizi malé evropské země a pro globální zpravodajský gigant.

Kniha se nesnaží Čínu vysvětlovat či o ní poučovat, ale je spíše souborem lidských příběhů z každodenního života obyčejných lidí v komunistické zemi očima zahraničního zpravodaje. Svědectvím autora, který se nebojí dokumentovat ani události, jež se vládnoucí komunisté snaží před světem skrýt. Něco, za co byl nesčetněkrát zadržen a obtěžován čínskou policií. Kniha je zejména v současné době palčivě aktuální a v mnohém napomáhá pochopit výzvy, se kterými posilující totalitární Čína konfrontuje celý svět.

Audioknihu Novinářem v Číně čte autor Tomáš Etzler.