Obálka audioknihy Jedenácté přikázání

Interpret: Václav Knop
Vydavatel: SAGA Egmont
Vydáno: 2021

Connor Fitzgerald je jeden z nejspolehlivějších profesionálních zabijáku ve službách CIA. Před plánovaným odchodem do výslužby je poslán do Ruska splnit poslední misi. Jenže se ukáže, že všechno je jinak. Po roztržce mezi CIA a Bílým domem kvůli vraždě prominentního kolumbijského politika se šéfka CIA rozhodne využít ruskou mafii, aby zakryla stopy poslední operace.

Fitzgerald ve skutečnosti neodjíždí do Petrohradu, aby zabíjel, ale aby byl zabit.

JEFFREY ARCHER
Britský bestsellerový autor a bývalý politik. Vystudoval univerzitu v Oxfordu a stal se poslancem Parlamentu, členem Sněmovny lordů a také zástupcem předsedy Konzervativní strany. Jeho politická kariéra skončila skandálem a od té doby se Archer naplno věnuje psaní – po celém světě se dosud prodalo více než 275 milionů výtisků jeho knih. Jeho nejslavnějším dílem je zřejmě sedmidílná „Cliftonova kronika" a proslulý román „Kane a Abel", který obsadil první příčku v žebříčku bestsellerů listu New York Times a podle něhož byla natočena populární minisérie s Peterem Straussem a Samem Neillem v hlavních rolích. Po uvěznění za křivé svědectví v roce 2001 napsal Jeffrey Archer vysoce oceňovanou třídílnou knižní sérii nazvanou „Vězeňský deník" („Peklo", „Očistec" a „Ráj") inspirovanou vlastními zážitky a volně strukturovanou podle Dantovy Božské komedie.

Audiokniha Jedenácté přikázání obsahuje napínavý politický thriller o špionáži a zradě od uznávaného britského spisovatele Jeffreyho Archera. Čte Václav Knop.