Obálka audioknihy Co je bez chvění, není pevné

Co je bez chvění, není pevné

Tomáš Halík

Interpret: Tomáš Halík
Vydavatel: NLN
Vydáno: 2012

Tomáš Halík předčítá úryvky ze své stejnojmenné knihy esejů, v níž nabízí své zkušenosti z cest po všech šesti kontinentech. Cesty "labyrintem světa" jsou mu však především rámcem hledání odpovědí na závažné duchovní problémy naší doby i vlastního poslání.
Vyslovuje se pro trvalé "sourozenecké spojení" víry a pochybnosti: potřebují se, korigují se, doplňují se navzájem - víra bez kritických otázek by mohla sklouznout k fanatismu, pochybování bez "pradůvěry" v zahořklou skepsi či v cynismus.
I svět, v němž žijeme, se chvěje proměnami. Snad právě ten, kdo nezaujal strnulý postoj, kdo sebou samým nechá pulzovat všechny otřesy a vibrace doby, tak snad neupadne. Zdá se mi, že toto chvění je v posledku puls života samého.
Ano, opakovaně jsem si musel přiznat, že má víra se chvěje - abych si vzápětí uvědomil, že "Bůh byl v tom chvění". To, že naše srdce není neochvějné, znamená rovněž, že není z kamene; to, že naše víra není neochvějná, může znamenat prostě to, že je živá.

Obsah:
1. Sám sobě otázkou
2. Japonské procitnutí
3. V egyptské poušti: písek a pravda
4. Moskva, Řím a Jeruzalém - nad božími hroby
5. Blízko pólu: mlčení v Antarktidě

Co je bez chvění, není pevné - audiokniha obsahuje autorské čtení ze stejnojmenné knihy Tomáše Halíka.