Obálka audioknihy Volání vlka

Vydáno: 2020
Série: Čepel krkavce díl 1
Velikost: 1.07 GB

„Zdá se, bratře,“ pokračoval Nortah, „že naším hlavním darem světu je zkáza.“

Vélin Al Sorna je ve Sjednoceném království žijící legendou. Pod jeho vedením byly dobyty celé říše – a jen díky jeho oběti bylo poraženo zlo strašlivější než cokoli, co svět doposud spatřil. Ze zámoří sem ale začínají doléhat zvěsti o Ocelové hordě: armádě, jíž velí krutý Kehlbrand, vůdce Stahlhastů prohlašující se za boha. Udatný válečník vychovaný Šestým řádem sice už po střetech netouží, avšak jakmile se dozví, že se jeho dávná láska Šerin ocitla v ohrožení, rozhodne se s novou hrozbou utkat tváří v tvář. Až v říši kupeckých králů na Dálném západě si Vélin uvědomí strašlivou pravdu: jsou bitvy, v nichž možná nezvítězí ani on…

ANTHONY RYAN
Skotský autor vystudoval historiografii a léta pracoval na úřadu britské vlády. Po úspěchu románové prvotiny Píseň krve (2013, č. 2014), která se dlouho držela v popředí bestsellerových žebříčků deníku The New York Times, se stal spisovatelem na plný úvazek. Fantasy trilogii Stín krkavce po druhém dílu Pán věže (2014, č. 2015) završil románem Královna ohně (2015, č. 2016). Vedle nové vélinovské řady Čepel krkavce, k jejímuž úvodnímu svazku Volání vlka (2019, č. 2020) právě doplnil pokračování The Black Song, pokračuje i v psaní cyklu Draconis Memoria a noirové SF série Slab City Blues.

IVAN LUPTÁK
Absolvent DAMU působí od roku 2010 v pražském Divadle Na zábradlí, ale hostuje např. na scéně Studia Dva (Starci na chmelu). Na stříbrném plátně debutoval hlavní rolí v retro snímku Anglické jahody a diváci si ho vybaví i jako trpělivého Mirka z filmu Nápadník, jímž se završuje Hřebejkova trilogie Zahradnictví. Objevuje se též v TV seriálech (Vraždy v kruhu, Bohéma, Ordinace v růžové zahradě) a pohádkách (Micimutr). Účinkuje i v těchto audioknihách vydavatelství OneHotBook: trilogie Stín krkavce I–III (2017–2019), Klub rváčů (2015), Zahradnictví (2017), Terror (2018), Návštěvy u pana Greena (2020).

MILENA STEINMASSLOVÁ
Po dokončení DAMU (1978) nastoupila do souboru Divadla pod Palmovkou, nicméně to už za sebou měla účinkování ve filmech Už zase skáču přes kaluže a Jak utopit doktora Mráčka. Životní příležitost jí poskytlo drama V erbu lvice, v němž ztvárnila světici Zdislavu z Lemberka. Z jejích četných účastí v seriálech vyniká postava matky Elišky ve třech řadách Ranče U Zelené sedmy. Věnuje se rovněž dabingu a působí jako lektorka rétoriky a umění komunikace. Účinkuje i v těchto audioknihách vydavatelství OneHotBook: Shakespeare (2017), Stará dáma vaří jed, Nejlepší pro všechny (obojí 2018), Skleněný pokoj (2019).