Obálka audioknihy Oheň a krev

Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2020
Velikost: 1.90 GB

Targaryeni jako jediní z dračích pánů a jezdců uniknou Zkáze Valyrie, usadí se na Dračím kameni a postupně se zmocní vlády nad Západozemím. Přesto se však nedokáží ubránit vnitřním svárům a ničivým vášním. Příběh Ohně a krve začíná u legendárního Aegona Dobyvatele, stvořitele Železného trůnu, a pokračuje přes generace jeho potomků, bojujících o tento neblaze proslulý symbol, až po občanskou válku, která dynastii Targaryenů téměř zničila.

Co se doopravdy dělo během Tance draků? Proč bylo smrtelně nebezpečné vypravit se do Valyrie po Zkáze? Odkud pocházejí dračí vejce, která dostala Daenerys? To je jen několik z mnoha otázek, na něž najdete odpověď v kronice mistra Citadely v podání Františka Dočkala. Audiokniha se zvukovým doprovodem inspirovaným slavným seriálem HBO je jedinečným, napínavým průvodcem ve spletité historii her o trůny .

GEORGE R. R. MARTIN
Hned jeho první román Soumrak na Worlornu si vysloužil pochvalné kritiky za propracovaný portrét mimozemské kultury žijící v příšeří bludné planety. Následovala pestrá paleta povídek žánru science fiction, hororu i fantasy. Od roku 1983 spolupracoval s televizí a podepsal se jako scénárista pod několik seriálových řad, v čele s novou Zónou soumraku a dramatickou fantasy Kráska a zvíře. Koordinoval také populární knižní sérii Wild Cards ze sdíleného světa postiženého mimozemským virem a řadu povídkových antologií. Konečným triumfem se pro George R. R. Martina stala jeho románová fantasy série Píseň ledu a ohně, jejíž první svazek Hra o trůny spatřil světlo světa v roce 1996. Epická sága ze světa temného středověku protkaného sítí intrik a zastíněného rostoucí hrozbou ze severu, byla do dnešních dnů ověnčená řadou ocenění (Hugo Award, World Fantasy Award, Locus Poll Award) a stala se předlohou populární seriálové řady HBO. Z plánované sedmidílné ságy dosud vyšlo pět svazků (Hra o trůny, Střet králů, Bouře mečů, Hostina pro vrány a Tanec s draky), všechny také audioknižně ve vydavatelství Tympanum. Kromě toho vydává Tympanum také audioknihy Rytíř sedmi království a Oheň a krev.

FRANTIŠEK DOČKAL
Rodák ze Staré Boleslavi působil jedenadvacet let jako hlasatel a moderátor Československého a Českého rozhlasu v Praze. Jako recitátor barokní a renesanční poezie byl členem souboru Musica Aulica. Je také vyhledávaným komentátorem dokumentárních filmů a motoristickým redaktorem (Ústřední automotoklub, Rádio Alfa, Rádio Impuls). Audioknihy už mnoho let pravidelně nahrává ve Studiu zvukové knihy v Praze. Tympanum vydalo v jeho interpretaci audioknihy Rytíř sedmi královtví a ságu Píseň ledu a ohně.

Nahrávka vznikla podle knihy George R. R. Martina Oheň a krev – Historie targaryenských králů v Západozemí I. vydané nakladatelstvím Argo v Praze v roce 2015. Copyright © 2018 by George R. R. Martin. Z anglického originálu Fire and Blood, vydaného v roce 2019 nakladatelstvím Bantam Books v New Yorku, přeložili Michala Marková, Petr Kotrle a Richard Podaný. Translation © Michala Marková, Petr Kotrle a Richard Podaný, 2019. Nahrávku vytvořila Knihovna a tiskárna pro nevidomé Karla Emanuela Macana v roce 2020. Remastering Tympanum, s. r. o. Čte František Dočkal. Hudba Dominik Svoboda. Illustrations copyright © 2019 Kateřina Bažantová. Foto autora © Martin_credit is Parris. Úprava obalu pro CD Matěj Čadil. Technický redaktor Jan Koukal. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., . Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1, v roce 2020. www.tympanum.cz

Audiokniha Oheň a krev: Historie targaryenských králů v Západozemí I – fascinující kronika dějin královského rodu Targaryenů, předcházející Hře o trůny. Autor George R. R. Martin. Čte František Dočkal.