Obálka audioknihy Poslední stop: Afrika

Vydavatel: Audiotéka, Reportér
Vydáno: 2020

TOMÁŠ POLÁČEK
Od září roku 2000 pracoval v MF DNES, kde se brzy vyhranil jako autor velkých rozhovorů a reportáží. Zajímavostí je, že pět procent jeho respondentů do půl roku od vydání článku zemřelo, a u reportáží že si Tomáš většinou našel téma, při němž se nedalo vyhnout konzumaci alkoholu. I tak se v MF DNES udržel do léta 2014, kdy se rozhodl následovat své největší novinářské oblíbence do měsíčníku Reportér, kde působí dodnes. V něm si začal plnit sen - cestu autostopem kolem světa.
V létě roku 2015 se vypravil z Prahy do Magadanu na samém východě Ruska a následně z Aljašky do Ohňové země na jihu Argentiny. Na podzim roku 2017 pak stopem procestoval Afriku ze Střelkového mysu do severního Maroka, kde vážně onemocněl.

RADEK HOPPE
Od jedenácti let pravidelně dabuje a v současné době je dabing společně s namlouváním rozhlasových spotů, TV reklam, dokumentů, instruktážních videí a PC her jeho hlavní činností. Jako dítě hrál krátkou scénu (kdy Karel Čapek blouzní v horečkách) ve filmu Štěpána Skalského “Člověk proti zkáze“, posléze vedle Vlastimila Brodského hlavní dětskou roli ve filmu Zdeňka Zelenky z roku 1990 “Freonový duch“. Také účinkoval v jedné epizodě populárního seriálu “Ordinace v Růžové Zahradě“, konkrétně v díle 111 a v jedné TV reklamě na nejmenovaný supermarket. Je aktivní hráč na elektrickou, akustickou a lap steel kytaru. Jeho hlavním žánrem je současnáamerická country (rock ´n ´ roll, rockabilly). Je příležitostným autorem článků s hudební tématikou.

Audiokniha Poslední stop: Afrika obsahuje příběh o poslední a nejbláznivější cestě Tomáše Poláčka z Jižní Afriky do Prahy, ze Střelkového mysu do severního Maroka, kde vážně onemocněl malárií... Čte Radek Hoppe, režie Miloš Vrána.