Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Osm úderů hodin

Osm úderů hodin

Maurice Leblanc

Délka: 8 h 9 min
Interpret: Václav Knop
Vydavatel: Matyáš Jakubec
Vydáno: 2023
Typ souboru: MP3
Velikost: 460 MB

ARSÈNE LUPIN, NEJZNÁMĚJŠÍ LUPIČ VŠECH DOB, LUPIČ GENTLEMAN.

Audiokniha podle knihy známého francouzského spisovatele Maurice Leblanca přináší osm dobrodružných příběhů, které spojuje legendární postava Arsèna Lupina, nejznámějšího lupiče všech dob, lupiče gentlemana.

Těchto osm příběhů kdysi vyprávěl Arsène Lupin, který je přisuzoval jednomu ze svých přátel, knížeti Réninovi. Ale podle průběhu, postupu, gest, a dokonce charakteru postav se zdá nemožné nespojovat tyto dvě osoby v jednu.

Arsène Lupin je člověk s bujnou fantazií, jenž je schopen nehlásit se k některým svým dobrodružstvím nebo si naopak přisvojovat jiná, jejichž hrdinou ve skutečnosti nebyl. Ať celou věc posoudí sám posluchač.

MAURICE LEBLANC
Maurice Leblanc (1864 - 1941) byl francouzský spisovatel známý především jako autor detektivních románů a povídek, ve kterých vystupuje Arsène Lupin, lupič gentleman. Fiktivní postavu vymyslel v roce 1905, kdy napsal a v populárně-vědeckém magazínu Je sais tout vydal povídku Zatčení Arsèna Lupina. V tomto časopisu pak vycházela jedna povídka za druhou, přičemž jejich soubor Arsène Lupin, lupič gentleman, se stal Lupinovou knižní premiérou. Leblanc do své smrti v roce 1941 napsal a vydal patnáct románů a pět povídkových sbírek, které v drtivé většině vyšly i česky, a to některé již v době svého vzniku, přičemž jejich dalšímu vydávání nedokázal zabránit ani reálný socialismus, který detektivce tak úplně nepřál.

VÁCLAV KNOP
Václav Knop je český herec, dabingový a divadelní režisér. Namluvil nespočet audioknížek a nyní se ujal nového titulu, Arséna Lupina. Povídky čte pečlivě a se svou obvyklou noblesní bravurou, text zprostředkovává přirozeně a s respektem k jeho povaze i vlastnímu rytmu.

Audiokniha Osm úderů hodin, autor Maurice Leblanc, čte Václav Knop.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma