Obálka audioknihy Miss Dior

Interpret: Martina Hudečková
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2023

MÚZA A BOJOVNICE. PRAVDIVÝ PŘÍBĚH CATHERINE DIOR.

Příběh výjimečného života Catherine Dior (1917–2008), jež byla múzou svého bratra Christiana i statečnou členkou francouzského odboje.

Catherine Dior (1917–2008) byla múzou svého bratra Christiana i statečnou členkou francouzského odboje. Navzdory dvanáctiletému věkovému rozdílu si byli velmi blízcí. Sdíleli lásku ke květinám a zahradničení i vášeň pro umění a hudbu. Traumatické události, jimž padla rodina za oběť, se na nich hluboce podepsaly, zároveň je ale naučily důvtipu a improvizaci. Mladší sestra jednoho z nejvlivnějších světových módních návrhářů ovlivnila jeho pojetí ženskosti a krásy a inspirovala ho k legendárnímu parfému Miss Dior. Catherine za války riskovala život v odboji proti nacistům a přežila kruté mučení, koncentrační tábor i pochod smrti. Kniha Justine Picardie pečlivě rekonstruuje Catherinin životní příběh a současně připomíná odkaz jejího bratra, který nikdy nezapomněl na sestřino utrpení.

JUSTINE PICARDIE
Britská spisovatelka a novinářka je autorkou šesti knih včetně mezinárodního bestselleru Coco Chanel, biografie francouzské módní návrhářky, která vyšla v patnácti jazycích. Byla šéfredaktorkou prestižního módního časopisu Harper‘s Bazaar, psala pro Sunday Times, Telegraph a Observer.

MARTINA HUDEČKOVÁ
Česká herečka. Po absolvování Pražské konzervatoře byla třináct let členkou souboru Divadla Jiřího Wolkera, poté působila v pražské Redutě nebo v divadle Skelet Pavla Trávníčka, hostovala také v Divadle bez zábradlí. Přestože ve svém herectví upřednostňuje komediální žánr, na divadelních prknech vynikla i v dramatech. V televizi začala hrát Martina Hudečková ještě v době studií, často hrála v pohádkách. Vedle divadla je hlavní doménou Martiny Hudečkové dabing. Několik let například dabovala jednu z hlavních postav v seriálu Beverly Hills 90210, za zmínku stojí její nadabování Renée Zellwegerové ve filmu Deník Bridget Jonesové, slyšet jsme ji mohli i ve filmech Harry Potter, Muži v černém a dalších.

Nahrávka vznikla podle knihy Justine Picardie Miss Dior vydané nakladatelstvím Prostor v roce 2022. Copyright © Justine Picardie 2021, All rights reserved. anglického originálu Miss Dior. A Story of Courage and Couture, vydaného nakladatelstvím Faber & Faber v Londýně v roce 2021, přeložili Kateřina Klabanová a Rani Tolimat. Translation © Kateřina Klabanová 2022, Rani Tolimat 2022. Čte Martina Hudečková. Režie a zvuk Vratislav Hubička. Zvukové předěly Soundguru. Technická redakce Klára Vejda Melicharová. Vyrobilo studio Soundguru. Cover photograph by Lillian Bassman © Estate of Lillian Bassman. Úprava obálky pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o. ve spolupráci s nakladatelstvím Prostor, s. r. o., 2023.

Audiokniha Miss Dior, autor Justine Picardie, čte Martina Hudečková.