Obálka audioknihy Meč osudu

Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2018
Série: Zaklínač

Fantastické povídky od legendárního autora Ságy o zaklínači.

Zaklínač Geralt z Rivie putuje světem, aby bojoval proti nestvůrám, temným bytostem, upírům a vlkodlakům a chránil obyčejné lidi. Je obdařen vlastnostmi, o nichž se běžným smrtelníkům ani nesní. Dráha zaklínače však není volbou, ale osudem. A výjimečné dovednosti bývají draze vykoupeny vyhnanstvím na okraji vrtošivé lidské společnosti. Život Zaklínače je proto někdy tesknou bojovou písní, kterou však stojí za to dozpívat až do samého konce.

ANDRZEJ SAPKOWSKI:
Nekorunovaný král současné slovanské fantasy se narodil v polské Lodži. Svou první povídku publikoval v roce 1986 v časopise Fantastyka a o pouhých šest let později už jeho napínavé příběhy putovaly k českým čtenářům. Jeho nejznámějším dílem jsou povídky a pětidílná sága o zaklínači Geraltovi z Rivie, muži-mutantovi, který chrání svět před magickými nestvůrami. Sapkowského Zaklínač byl také zfilmován a stal se námětem počítačové hry The Witcher.

MARTIN FINGER:
Český divadelní, filmový, televizní a rozhlasový herec. Byl významným představitelem éry Pražského komorního divadla v letech 2002–2012, kde získal dvakrát Cenu Alfréda Radoka za hlavní role v inscenaci Světanápravce od Thomase Bernharda a v Kafkově Procesu. Od roku 2012 je členem hereckého souboru Činoherního klubu v Praze. V televizi například ztvárnil roli Edvarda Beneše v cyklu České století. Držitel nominace na Českého lva (Odpad město smrt) a Ceny české filmové kritiky (Krásno).

Nahrávka vznikla podle knih Andrzeje Sapkowského Zaklínač II. Meč osudu a Zaklínač I. Poslední přání vydaných nakladatelstvím Leonardo v roce 2011. Copyright © Andrzej Sapkowski,1988, 1993 (Zaklínač I. Poslední přání), 1992 (Zaklínač II. Meč osudu). Z polského originálu Saga o wiedźminie II. Miecz przeznaczenia a Saga o wiedźminie I Ostatnie życzenie přeložili Stanislav Komáreka Jiří Pilch. Translation © Stanislav Komárek, Jiří Pilch, 1999, 2000.Čte Martin Finger. RežieAlexandra Bauerová. Zvuk Jiří Pochvalovský. Hudba Mario Buzzi. Cover illustration © AlejandroColucci. Foto autora © Elzbieta Lempp. Design obalu Ondřej Fučík. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o. v září 2018.

Meč osudu - audiokniha obsahuje prolog z knihy Zaklínač I. Poslední přání a kompletní povídky Zaklínač II. Meč osudu, které napsal Andrzej Sapkowski.

Série Zaklínač

Obálka audioknihy Zaklínač I. Poslední přání - komplet