Obálka audioknihy Gustáv Husák

Interpret: Aleš Procházka
Vydavatel: Radioservis
Vydáno: 2018

Téměř patnáct let zádumčivě pozoroval studenty v třídních učebnách a jejich rodiče i prarodiče na úřadech. Když nyní dozrála přímo po něm pojmenovaná generace, vrací se, ovšem v pozměněné, méně černobílé podobě.

Knihu Gustáv Husák psal její autor Michal Macháček téměř deset let. Zpracoval v ní informace získané z Husákovy pozůstalosti, od pamětníků i z českých, slovenských, amerických a ruských archivů. Podařilo se mu dokonce získat osobní spis, který si Sověti na Husáka vedli. Audiokniha představuje stěžejní část knihy a otevře posluchačům celý dramatický životní příběh Gustáva Husáka se všemi přelomovými momenty.

Gustav Husák - dramatický životní příběh Gustáva Husáka se všemi přelomovými momenty. Autor Michal Macháček. Čte Aleš Procházka, Martin Matejka a Martin Veliký. Režie: Vít Vencl.