Obálka audioknihy Osmijankove rozprávky

Interpret: František Kovár
Vydavatel: BUVIK, Fond na podporu umenia, Wisteria Books
Vydáno: 2021

Každá z Osmijankovych 64 rozprávok o zvieratkách, princeznách, zázračných krajinách, detektívoch, vtáčikoch… je nestarnúca a stále živá.

Rozprávky vložila do Osmijankovej kapsičky vynikajúca spisovateľka a veľká kamarátka detí Krista Bendová a pozná ich niekoľko generácií poslucháčov najmä vďaka magickej interpretácii Ctibora Filčíka v Slovenskom rozhlase. Osmijanko sa so svojím kamarátom, psíkom Osmidunčom, stal kultovou postavou pre viacero generácií a aj dnešným deťom prináša rovnaké potešenie, aké s nimi zažívali ich rodičia a starí rodičia: vtip, neprekonateľný humor, nebojácnosť, dobrosrdečnosť a fantáziu.

Kompletnú neskrátenú verziu knihy s neuveriteľnou chuťou číta OSEM skvelých hercov: František Kovár, Božidara Turzonovová, Boris Farkaš, Zuzana Kronerová, Marián Miezga, Oľga Belešová, Juraj Kemka a Slávka Halčáková.

KRISTA BENDOVÁ
Poetka, prozaička, novinárka a dramatička, známa predovšetkým ako autorka kníh pre deti a mládež, manželka básnika Jána Kostru a mama troch synov. Písala knihy pre deti od 5 do X rokov, pre všetkých, ktorí neprestali byť deťmi a radi sa nechajú unášať fantáziou. Na jej riekankách Čačky hračky (1949) si brúsia jazýček aj dnešné deti. V roku 1967 napísala nestarnúce Opice z našej police a s veľkou popularitou sa stretli aj ďalšie, dnes už kultové postavičky Osmijanko s Osmidunčom z knihy Osmijankove rozprávky.

nahrávka a mix BMT studio 2021
autor: ©Krista Bendová (dedičia)/LITA 2021
interpreti: Ⓟ F. Kovár, B. Farkaš, M. Miezga, J. Kemka, B. Turzonovová, Z. Kronerová, O. Belešová, S. Halčáková 2021
zvuk © Tereza Králiková/Miroslav Králik 2021
hudba © ionics, mr_B_Music_Studio, Miro Králik 2021
réžia © Barbora Kardošová 2021
ilustrácie © Božena Plocháňová 1967, 2014
dizajn obálky © Svetozár Mydlo, dedičia 2014.
grafická úprava © Ryc Trable 2021
Vyrobila WISTERIA BOOKS s.r.o. Bratislava a Vydavateľstvo BUVIK, s.r.o. Ⓟ 2021 © 2021