Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Conan - Meč s fénixem, Šarlatová citadela

Conan - Meč s fénixem, Šarlatová citadela

Robert Ervin Howard

Délka: 3 h 48 min
Interpret: Jiří Schwarz
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2023
Série: Conan
Typ souboru: MP3
Velikost: 214 MB

BARBAR CONAN JE ZPĚT

Jeden z otců fantasy přivádí neohroženého Conana na bitevní pláň, kam spěchá na pomoc svým spojencům. Je to však zrádná past.

Království Aquilonské.
Sem přišel Conan, zvaný Cimmeřan, černovlasý a zachmuřený, s mečem v pěsti, zloděj, pobuda a rváč, který choval v srdci velké smutky, sny a radosti, aby srazil zářící trůny světa pod podrážky svých zaprášených sandálů…“

Příběhy Conana z Cimmerie, neohroženého, přímočarého hrdiny jsou právem jsou řazeny do zlatého fondu světové literatury. Dodnes je čtou miliony čtenářů a Conan stále ožívá v pracích dalších a dalších autorů.

Povídka Meč s fénixem je Howardovým prvním vydaným textem o Conanovi. Vznikla přepsáním dříve nepublikovaného příběhu Touto sekyrou já vládnu s jiným autorovým hrdinou – králem Kullem. Otištěna byla v časopise Weird Tales roku 1932.

Povídka Šarlatová citadela patří k Howardovým raným textům o Conanovi. Napsána byla v létě roku 1932 a posléze otištěn v lednovém čísle časopisu Weird Tales roku 1933. Conan zde vyjíždí s pěti tisíci nejstatečnějších aquilonských rytířů na pomoc králi Amalrusovi, jehož království Ophir ohrožuje Strabonus, vládce království Koth. Na rovině Shamu však Conan zjišťuje, že se proti němu oba králové zrádně spikli.

ROBERT ERVIN HOWARD
Americký spisovatel, který se i přes svůj krátký život stal vedle J. R. R. Tolkiena jedním z nejvlivnějších autorů žánru fantasy. V časopisech publikoval množství krátkých povídek rozmanitých žánrů – westernů, historických příběhů, boxerských historek a v neposlední řadě fantasy. Howardovi hrdinové mají společnou divokou povahu a nezlomnou vůli. Nejslavnější z nich Conan se stal i po smrti svého autora hrdinou desítek povídek a románů mnoha dalších spisovatelů a dodnes zůstává celosvětově populární komiksovou, herní a filmovou postavou.

JIŘÍ SCHWARZ
Český herec. Vystudoval Státní konzervatoř v Praze, po jejím ukončení působil v letech 1980–1982 ve Státním divadle v Ostravě, kde hrál mimo jiné v inscenacích Jana Kačera. Mezi lety 1982 a 1991 hrál v pražském Realistickém divadle Zdeňka Nejedlého. Od začátku devadesátých let hraje v divadle spíše příležitostně, vystupuje například v Městských divadlech pražských nebo na Letních shakespearovských slavnostech. Hrál v mnoha televizních filmech, pohádkách a seriálech (Četnické humoresky, Kriminálka Anděl). Jeho největší filmovou rolí byla postava Karla Hynka Máchy ve snímku Františka Vláčila Mág (1987). Od konce 80. let se intenzivně věnuje dabingu (svůj hlas propůjčil např. M. Gibsonovi, P. Swayzemu, R. Croweovi a řadě dalších výrazných hereckých osobností).

Nahrávka vznikla podle knihy Roberta Ervina Howarda Král Conan (Meč s fénixem, Šarlatová citadela ), vydané nakladatelstvím Argo v roce 2021. Text copyright © Robert Ervin Howard. Z různých anglických originálů, původně vydaných v časopise Weird Tales mezi lety 1932 až 1936, přeložil Jan Kantůrek. Translation © Jan Kantůrek, 2021. Čte Jiří Schwarz. Režie, zvuk Vratislav Hubička. Hudba Soundguru. Technická redakce Jaroslav Janda. Vyrobilo studio Soundguru. Design obálky © Robin Recht. Úprava obalu pro CD Jan Mottl.Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2023.

Audiokniha Conan - Meč s fénixem, Šarlatová citadela, autor Robert Ervin Howard, čte Jiří Schwarz.

více

Série Conan

Obálka audioknihy Conan z Cimmerie
Conan z Cimmerie
Obálka audioknihy Conan - Hodina draka
Conan - Hodina draka

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma