Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Conan - Hodina draka

Conan - Hodina draka

Robert Ervin Howard

Délka: 10 h 27 min
Interpret: Jiří Schwarz
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2022
Série: Conan
Typ souboru: MP3
Velikost: 589 MB

Klasická akční fantasy, která rozehrává nespoutaný příběh ze světa bez pravidel zkažené civilizace, líčí boj o království ukradeném zlým čarodějem.

Strhující fantasy román od původního autora Conana, legendárního hrdiny meče a magie. Au-tor v něm napínavě splétá různé příběhy z conanovského světa. Mocný král Conan usedá na trůn Aquilonie s nadějí, že svůj život dožije v poklidu. Čtyři spiklenci ovšem vzkřísí čaroděje Xaltotuna, který se nemíní vzdát touhy ovládnout svět. Conan musí podstoupit další hrdinskou výpravu a cestuje po zemi, v podzemí i na moři. Jeho cílem je najít ztracený zázračný kámen zvaný Ahrímanovo srdce, jediný prostředek, který dokáže zlovolného čaroděje přemoci. Dokáže odvážný barbar ubránit to, co se mu podařilo dobýt a zachrání svět před znovuzrozením pradávného zla?

ROBERT ERVIN HOWARD
Americký spisovatel, který se i přes svůj krátký život stal vedle J. R. R. Tolkiena jedním z nejvlivnějších autorů žánru fantasy. V časopisech publikoval množství krátkých povídek rozmanitých žánrů – westernů, historických příběhů, boxerských historek a v neposlední řadě fantasy. Howardovi hrdinové mají společnou divokou povahu a nezlomnou vůli. Nejslavnější z nich Conan se stal i po smrti svého autora hrdinou desítek povídek a románů mnoha dalších spisovatelů a dodnes zůstává celosvětově populární komiksovou, herní a filmovou postavou.

JIŘÍ SCHWARZ
Český herec a dabér vystudoval Státní konzervatoř v Praze, po jejím ukončení působil
ve Státním divadle v Ostravě. Mezi lety 1982 a 1991 hrál v pražském Realistickém divadle Zdeňka Nejedlého. Od začátku 90. let vystupuje v divadle spíše příležitostně, hostuje např. v Městských divadlech pražských nebo na Letních shakespearovských slavnostech. Televizní diváci ho znají z řady filmů, pohádek a seriálů (např. Četnické humoresky nebo Kriminálka Anděl). Na filmovém plátně byla jeho nejznámější rolí postava Karla Hynka Máchy ve filmu Mág Františka Vláčila. Intenzivně se věnuje dabingu (svůj hlas propůjčil např. M. Gibsonovi, P. Swayzemu, R. Croweovi).

Nahrávka vznikla podle knihy Roberta Ervina Howarda Král Conan (Hodina draka), vydané nakladatelstvím Argo v roce 2021. Text copyright © Robert Ervin Howard, 1934. Z anglického originálu Conan the Conqueror přeložil Jan Kantůrek. Translation © Jan Kantůrek, 2021. Čte Jiří Schwarz. Režie, zvuk Jan Koukal. Hudba Soundguru. Technická redakce Jaroslav Janda. Vyrobilo studio Soundguru. Design obálky © Robin Recht. Úprava obalu pro CD Jan Mottl. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2022.

Audiokniha Conan - Hodina draka. Fantasy příběh Roberta Ervina Howarda čte Jiří Schwarz.

více

Série Conan

Obálka audioknihy Conan z Cimmerie
Conan z Cimmerie
Obálka audioknihy Conan - Hodina draka
Conan - Hodina draka

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma