Obálka audioknihy Conan z Cimmerie

Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2021
Série: Conan

Nejslavnější postava moderní fantasy poprvé v audiu! Čtveřice povídek o legenárním válečníkovi v jedinečné interpretaci Jiřího Schwarze. Sbírka obsahuje povídky Věž slona, Dcera pána mrazu, Královna černého pobřeží a Rudé hřeby v překladu Jana Kantůrka, který pro český trh Conana objevil.

„Mezi okamžikem, kdy oceány pohltily pyšnou Atlantidu, a vzestupem synů Aryových, bylo údobí o němž se dnešním lidem ani nesní. Do něj se zapsal Conan, černovlasý, se zasmušilým pohledem a mečem v pěsti, zloděj, nájezdník a zabiják, plný velkých zármutků i bezuzdného veselí, aby srazil drahokamy zdobené trůny Země pod podrážky svých kožených sandálů.“

Legendární válečník stvořený divokou fantazií texaského spisovatele Roberta E. Howarda je dokonalým archetypem hrdiny – barbar, který se vymanil ze svého kmene, dobrodruh a zkušený cestovatel, muž přirozené inteligence a odvahy, schopný vládnout i pletichářské a změkčilé „civilizaci“. Čtveřice povídek v jedinečné interpretaci Jiřího Schwarze jej zastihuje uprostřed jeho životní cesty plné krvavých bojů a lásky nespočtu žen. Conan bojuje proti mečům i magii, šlechtickým intrikám i pradávným temným božstvům s neutuchající odvahou a nezlomnou vírou v sebe sama.

ROBERT ERVIN HOWARD
Americký spisovatel, jenž se i přes svůj krátký život stal vedle J. R. R. Tolkiena jedním z nejvlivnějších autorů fantastického žánru 20. století. Pro pulpové časopisy té doby napsal množství krátkých povídek rozmanitých žánrů – westernů, historických příběhů, boxerských historek a v neposlední řadě fantasy. Spolu se svými dvěma přáteli a korespondenty C. A. Smithem a H. P. Lovecraftem patřil zároveň k nejdůležitějším spisovatelům Cthulhu mýtu. Howardovy hrdinské příběhy daly vzniknout zcela novému žánru sword and sorcery (meč a magie). Ať už to byl král Kull, piktský válečník Bran Mak Morn či puritánský dobrodruh Solomon Kane, všichni mají společnou divokou povahu a nezlomnou vůli. Nejslavnějším mezi nimi je však Conan, jenž se po nečekané smrti svého stvořitele stal hrdinou desítek povídek a románů mnoha dalších spisovatelů a dodnes zůstává celosvětově populární komiksovou, herní a filmovou postavou.

JIŘÍ SCHWARZ
Český herec a dabér vystudoval Státní konzervatoř v Praze, po jejím ukončení působil v letech 1980–1982 ve Státním divadle v Ostravě, kde mimo jiné zazářil v inscenacích Jana Kačera. Mezi lety 1982 a 1991 hrál v pražském Realistickém divadle Zdeňka Nejedlého. Od začátku 90. let vystupuje v divadle spíše příležitostně, hostuje např. v Městských divadlech pražských nebo na Letních shakespearovských slavnostech. Televizní diváci jej znají z řady filmů, pohádek a seriálů (např. Četnické humoresky nebo Kriminálka Anděl). Na filmovém plátně byla jeho nejznámější rolí postava Karla Hynka Máchy ve filmu Mág Františka Vláčila (1987). Od konce 80. let se intenzivně věnuje dabingu (svůj hlas propůjčil např. M. Gibsonovi, P. Swayzemu, R. Croweovi a řadě dalších výrazných hereckých osobností).

Nahrávka vznikla podle povídek Roberta Ervina Howarda Věž slona, Dcera pána mrazu , Královna černého pobřeží a Rudé hřeby. Z anglických originálů The Tower of the Elephant (1933), The Frost Giant's Daughter (1934), Queen of the Black Coast (1934) a Red Nails (1936) přeložil Jan Kantůrek. Translation © Jan Kantůřek ml., 2020. Čte Jiří Schwarz. Režie, střih a mastering Jan Koukal a Vojtěch Machálek. Odborná spolupráce Martin Šust. Vyrobilo studio Soundguru. Ilustrace na obálce © Robin Recht. Grafická úprava obalu pro CD Jan Mottl. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2021.

Audiokniha Conan z Cimmerie obsahuje fantasy povídky s legendárním barbarem Conanem. Autor Robert Ervin Howard, čte Jiří Schwarz.

Série Conan

Obálka audioknihy Conan z Cimmerie